On je dodao da su pripadnici te službe operativno potpuno spremni da na vreme reaguju.
Čaušić je za RTS rekao da je u Srbiji posle 2014. Sektor za vanredne situacije drastično obnovio svoje kapacitete, kupljeno je desetine novih vozila, a trenutno ima 27 timova za spasavanje na vodi dok ih je pre sedam godina bilo šest.
Dodao je da je Republički štab za vanredne situacije dao odgovarajuća uputstva i da su predstavnici nadležnih službi obišli 55 lokalnih samouprava u 50 okruga da bi se na vreme radilo na preventivi, od čišćenja kanala, do kapitalnih projekata na nivou države.
"Milioni su uloženi u ojačavanje bedema, korita i slično, ali svi smo svesni da se klima menja i da ne možete da isključite ovakvu katastrofu, što nažalost vidimo u Nemačkoj i Belgiji", rekao je Čaušić i dodao da ni najmoćnije države nisu spremne za te situacije i da ulaganja u opremu, ljude i preventivu moraju biti nastavljena.
On je rekao da iz rizičnih područja u ovom trenutku ne treba evakuisati stanovnike i da se situacija prati i na vreme će biti izdata odgovarajuća uputstva, a gradjane je pozvao da slušaju naredbe nadležnih jer tako štite sebe.
Komentari 5
Sabahudin
Novosađanka
Vi, "gore", pazite se dobro.
Ako zbog vaših vikendica i kuća ispred nasipa, kojekakvih Galens planova i sličnog Novi Sad zapliva, tu vam je kraj.
Drug Tito
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar