To je rekao direktor Kancelarije za upravljanje javnim ulaganjima Marko Blagojević i naveo da je to zato što se sada suočava sa rizikom neuporedivo intenzivnijih i češćih padavina nego ranije.
On je za N1 rekao da je vremenske prilike takođe teže predvideti "dovoljno unapred, da bi se moglo reagovati na vreme".
"Zato je važno ulagati i u kapacitete za zaštitu i spasavanje, čime smo se u velikoj meri bavili prethodnih sedam godina i spremnost celog sistema je neuporedivo veća. Ali, i dalje nismo u tački na kojoj možemo da kažemo niti da smo bezbedni niti da smo spremni", kazao je Blagojević.
On je dodao da je Srbija od 2014. godine, kada su zemlju pogodile velike poplave, koje su odnele više od 30 ljudskih života i pričinile ogromnu materijalnu štetu, ulagala u infastrukturu i da su napravljene sistemske promene da bi Srbija bila spremnija i bezbednija.
"Jačana je infrastruktura i izgrađeni su potpuno novi objekti. Vrednost realizovanih investicija je 130 miliona evra. Privodi se kraju ciklus vredan deset miliona evra ulaganja u lokalne vodotokove, a u toku je realizacija investicionog ciklusa od deset miliona evra u republičke vodotokove", naveo je Blagojević.
Prema njegovim rečima, lokalni vodotokovi su veći problem nego republički, "naročito kada su u pitanju bujične poplave, koje je teško predvideti".
Na pitanje da li su sada ti vodotokovi bezbedniji, Blagojević kaže da jesu, "ali ne svuda".
"Bezbedniji su tamo gde su realizovana ulaganja, gde su realizovani neki projekti", rekao je Blagojević.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 8
Hidra
RVosha
ali su zato dzepovi bezbedni i namireni
Živa
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar