Uvoznici ovih sladoleda za našu zemlju su Frikom i Mark Balkan Ist Nami, a Uprava za veterinu je zabranila i uvoz spornih proizvoda do sprovođenja istrage.
"Dana 2. avgusta 2021. godine, u 17:38 časova, od strane sistema za brzo obaveštavanje Evropske unije RASFF dobili smo obaveštenje br. 2021.3976 kao dodatnu informaciju da sladoled uvezen iz EU sadrži stabilizator Lygomme FM 4600/Box25/STD/E800 - etil oksid, iznad dozvoljenih granica, koji je detektovan u Španiji. Broj lota aditiva koji je ugrađen u sladoled je 0013925497", navela je Uprava za veterinu.
Kako se ističe, Uprava je odmah preduzeća sve neophodne zakonske mere.
Podsetimo, Ministarstvo poljoprivrede Hrvatske 30. jula obavestilo je potrošače o povlačenju iz prodaje četiri vrste sladoleda u različitim pakovanjima, zbog utvrđenog etil oksida u aditivu koji se koristi u procesu njihove proizvodnje.
Iz ove susedne zemlje iz prodaje se povlače "Snickers extra ice cream bar 66 g -single", "Snickers ice cream bar 48g – 6 pack box", "Twix ice cream bar 47g – single", "Twix ice cream bar 34,2g – 6 pack box", "Bounty ice cream bar 39,1g – 6 pack box" i "M&Ms peanut ice cream stick 62g – single", javila je Hina.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 4
Milan NS
Šta ćemo sad? Ostavka?
Sanja
bravo
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar