To je objavila Mreža za istraživanje kriminala i korupcije -
KRIK.
Kako se navodi u objavi američkog trezora, pod sankcije su stavljena lica i firme koje su bile "novčanici" režima i obezbeđivali sredstva Lukašenku za lično bogaćenje, ali i za finansiranje njegove koruptivne i brutalne vlasti, piše KRIK.
Mrežu koja je održavala Lukašenkov nasilni režim činili su i članovi porodice Karić, piše u saopštenju američkog trezora, a prenosi KRIK.
Njihove građevinske firme dobijale su brojne povlastice od Lukašenka - između ostalog, državno zemljište u okolini Minska vredno 800 miliona dolara, poreske olakšice ili potpuno ukidanje poreza, a za infrastrukturne radove koristile su državne resurse, navodi ova Mreža.
"Porodica Karić smatra se bliskom Lukašenku. ’Dana Holdings’ osnovana na Kipru navodno je ponudila zaposlenima slobodan dan za učešće na skupu podrške Lukašenku posle nameštenih izbora u avgustu prošle godine, a u poslovnom prostoru firme nalazi se umetnička galerija koju vodi Lukašenkova snaja", navodi američki trezor.
Na crnu listu osim "Dana holdings" stavljene su i njene beloruske ispostave "Dana Astra", "Emirates blue sky" i "Dubai Water Front" kao i direktor Nebojša Karić, sin Bogoljuba Karića.
KRIK i OCCRP su pisali o vezama Lukašenka i Karića u maju ove godine. Karići su se obreli u Belorusiji nakon što je u Srbiji 2006. godine pokrenuta istraga njihovog poslovanja.
Tokom bekstva Karići su utočište pronašli u Rusiji i Belorusiji gde su izgradili bliske veze sa predsednikom Lukašenkom, navodi KRIK.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 18
Mile rent-a mozak
Sremac
@Марина
Onda se probudis, a (medicinski) brat u Kovinu donosi lekove
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar