Vulin je gostujući na TV Prva naveo da se postavlja pitanje ko je alternativa EU u procesu pregovora, da li o rešavanju krize uopšte treba pričati sa njima, a ponovio je i da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić zvaničnom Briselu dao rok od mesec dana, nakon čega će se govoriti o nastavaku dijaloga.
"Ovde se postavlja pitanje da li (premijer Kosova Aljbin) Kurti ne poštuje njih, ili oni ne poštuju sebe. Nas zanima da će se odredbe Briselskog sporazuma ispuniti, ili da nam kažu da od njega nema ništa", rekao je on.
Kako je naveo, za mir su potrebne dve strane, a za sukobe samo jedna, i u vezi s tim, ukazao je da je to Kurti.
Komentarišući svoje prethodne navode, da je Nacrt zakona o unutrašnjim poslovima povučen iz procedure kako bi se izbegli sukobi na ulici, Vulin je naveo da su kritike prvo došle "od tačno određenih NVO, za koje se zna da su plaćenici zapada", kao i da su drugi akteri hteli da to iskoriste za nasilje.
"Protesti na ulici obično znače krv i obično budu završeni nekim nasiljem. Mislim da je zakon odličan, da je potreban Srbiji. Predsednik je doneo odluku da zakon povučemo, a pokazali smo da ćemo mi učiniti sve da Srbija bude stabilna zemlja", rekao je ministar.
On je naveo i da velike tehnološke kompanije, poput Gugla, u svakom trenutku poseduju obilje informacija o korisnicima mobilnih telefona, da se "elitisti iz NVO" ne bune kada daju biometrijske podatke za putovanje u London, a da je Nacrt zakona trebao da skrati period nalaženja osumnjičenih za krivična dela.
"Najbolje da ništa ne regulišemo, pa da svako može da radi šta hoće. Način na koji policija obrađuje podatke je u skladu sa propisima, između ostalog je to uređeno i podzakonskim aktima. Sada policijski operativci ručno pretražuju snimke kamera, što traje danima, a ovako bi počinioca krivičnog dela mogli da ga pronađemo za nekoliko minuta", rekao je Vulin.
Komentari 3
Bojan
pajo patak
Banderaš
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar