U Šapcu i Somboru počeo sa radom virtuelni asistent MIA

Virtuelni asistent MIA (Municipal Inteligent Assistant) od danas će, u Šapcu i Somboru, pružati informacije o najtraženijim administrativnim procedurama.
U realnom vremenu će, putem vibera i gradskih portala, odgovarati na upite građana o aktuelnim dešavanjima, radnom vremenu i brojevima telefona javne uprave, najavljeno je na konferenciji povodom puštanje ove platforme u rad.
 
"Veoma mi je drago što nakon implementacije čet bota na Portalu eUprava koji predstavlja pravu pomoć u lakšem i bržem snalaženju sa korišćenjem elektronskih usluga, danas građani dobijaju mogućnost upotrebe ovog modernog vida komunikacije i u lokalnim samoupravama", rekao je direktor Kancelarije za IT i eUpravu Mihailo Jovanović, navodi se u saopštenju Nacionalne alijanse za lokalni ekonomski razvoj (NALED).
 
Prema njegovim rečima, cilj Kancelarije za IT i eUpravu je da sa uspostavljanjem Nacionalne infrastrukture za veštačku inteligenciju, do kraja godine, krene sa masovnom primenom veštačke inteligencije u pružanju elektronskih usluga.
 
Gradonačelnik Šapca Aleksandar Pajić naglasio je da će Šapčani putem četbota MIA moći da dođu do odgovora na pitanja koja su u vezi sa izdavanjem izvoda iz matičnih knjiga, uverenja o državljanstvu, poreskih uverenja i pravima u vezi sa roditeljskim i dečijim dodatkom.
 
Izvršna direktorka NALED-a Violeta Jovanović navela je da MIA ima ulogu da s jedne strane rastereti zaposlene, a s druge da građanima i pruži još kvalitetniju uslugu.
 
"Komunikacija je zasad moguća putem Vibera i gradskih portala, a u naredom periodu biće omogućena i razmena informacija putem Facebook Messenger aplikacije", rekla je Jovanović.
 
Direktorka GIZ-a u Srbiji Daniela Funke iskazala je poverenje da će projekat pokazati prednosti digitalizacije za sve javne i privatne aktere koji učestvuju širom regiona i promovisati digitalnu kulturu.
 
"Snažno verujemo da će znanje i iskustvo koje će biti stvoreno kroz projekat biti od koristi i za druge lokalne samouprave kroz regionalnu razmenu i prenos znanja od strane mreža kao što je BFC SEE", navela je Funke.
 
U saopštenju NALED-a, ova inovacija realizovana je putem projekta "Unapređenje opštinskih usluga u Srbiji i BiH uvođenjem četbot aplikacije", koji sprovode GIZ, SAGA, NALED, Privredna Komora Republike Srpske i Regionalna mreža za povoljno poslovno okruženje u jugoistočnoj Evropi (BFC SEE) u okviru programa develoPPP nemačkog Saveznog ministarstva za ekonomsku saradnju i razvoj (BMZ). Četbot asistente u okviru projekta dobiće i Bijeljina i Laktaši u BiH.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija