Decu bolesnu od retkih bolesti lečimo preko SMS-a, često se stiče utisak da država ne ulaže dovoljno u brigu i finansiranje ovakvih pacijenata. Škodrićeva tvrdi da nije tako.
"Finansiranje države lečenja od retkih bolesti krenulo je 2012. godine i od tad je izdvojeno oko milion evra a sada se izdvaja tri milijarde i dvesta, a prošle godine smo imali dve milijarde i petsto", rekla je ona za TV Prva.
Dodaje da je vidljivo povećanje ove godine od milijardu evra, ali i da svake godine, čak i u toku godine obezbeđuju dodatni novac za lečenje ovakvih pacijenata.
"Naravno, o trošku države se ne leče sve retke bolesti, već one za koje struka kaže da postoji opravdanje i lekovi koji će zaista imati efekat. Iako naša struka kaže da se za neke retke bolesti lek može pronaći u Srbiji, kao i obaviti lečenje, često roditelji i pored toga žele da idu u inostranstvo", navela je ona.
"Ukoliko ne žele da se leče u ovoj državi, onda se skupljaju SMS poruke", rekla je ona.
Dodaje i da se sada pojavila genetska terapija od dva miliona, koja je tek krenula, ali se čak i sa tom terapijom pacijenti ponovo vrate, jer, kako kaže, nije bilo efekta.
"Prema tome zaista moramo da budemo ozbiljni, ne možemo da uvedemo odmah sve za šta čujete, to bi bilo neozbiljno da država tako nešto radi", zaključila je Škodrićeva.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 26
A kace ne znamo..
Ime
T
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar