Zbog azilanata video nadzor na granici

Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je danas da će Srbija u narednom periodu uložiti značajna finansijska sredstva u uvođenje video nadzora državne granice kako bi se rešio problem azilanata.
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je danas da će Srbija u narednom periodu uložiti značajna finansijska sredstva u uvođenje video nadzora državne granice kako bi se rešio problem azilanata.

"Naš plan je da u skladu sa evropskim standardima uvedemo video nadzor, odnosno termovizijski nadzor granične linije. To je ta tehnika koja beleži svaki pokušaj ilegalnog prelaska granice. Mi ćemo se potruditi da u prvoj fazi eksperimentalno takvu kontrolu uvedemo na jednom delu naše granice, upravo na onom koji izlazi ka EU", rekao je Dačić.

Dačić je objasnio i da je nedavni problem koji je imala grupa srpskih građana u Belgiji kada im nije dozvoljen ulazak u zemlju jer nisu imali dovoljno novca kod sebe posledica borbe protiv lažnih azilanata. "To je jedna od mera koja je uvedena radi jače kontrole sprečavanja lažnih azilanata. Ja pozivam naše građane da se dobro informišu kada negde putuju. Ovo nije prvi put, mnogi naši državljani vraćeni su iz nekih zemalja jer nisu imali dovoljno finansijskih sredstava i procenilo se da bi oni mogli biti lažni azilanti".

Prema njegovim rečima svaka država ima diskreciono pravo da ljudima bez novca ne odobri ulazak. "To je belgijski nacionalni interes da sprovode takvu politiku. U takvim slučajevima treba odmah da se obaveste naša nadležna diplomatsko-konzularna predstavništva, i oni bi morali da se odmah zauzmu za naše građane", istakao je Dačić.

Komentari 0

    Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija