"Na taj način, između ostalog, dezavuišu znanje i iskustvo tih lekara, a promovišu intelektualni hoštapleraj i epidemiju neznanja", rekao je Delić za novi broj Nedeljnika.
On je naveo i da "mesijanska uloga nekih političara, sa problematičnom praksom, ne može da nadomesti stručnu nekompetentnost".
Delić, koji je redovni profesor beogradskog Medicinskog fakulteta i biši direktor Klinike za infektivne i tropske bolesti, naglašava neophodnost poštovanja nauke.
"Umesto praznoslovlja i sluđivanja naroda, treba se vratititi u okvire nauke i pozitivnih iskustava drugih zemalja što bi trebalo da artikuliše republička nučna komsija za zaštitu stanovništva od zaraznih bolesti", rekao je on.
Rekao je da glavni problem tokom pandemije vidi u postojanju i radu Kriznog štaba, te da su oni "čudna mešavina nauke i politike".
"Njegove odluke su tokom prošle godine bile proizvod kompromisa struke (nauke) i političara, a danas su ogoljena politika sa nipodaštavanjem struke i nauke", rekao je Delić.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar