On dodaje da je to posledica činjenice da se na ključnim mestima nalaze neznalice koje su preuzele sistem i ponašaju se kao da vode svoje feude.
Taj nedeljnik je podsetio da iako je Tužilaštvo za organizovani kriminal (TOK) pokrenulo predistražni postupak 15. decembra 2020. godine, taj slučaj nije odmakao dalje od toga.
Sagovornik NIN-a rekao je da sva prisluškivanja idu preko Bezbednosno-informativne agencije (BIA), koja bi bila objektivno odgovorna ako su presretnuti razgovori predsednika u merama koje je tražilo Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP).
"MUP primenjuje mere neposredno, ali pre toga BIA mora da instalira mere. Kada MUP traži mere, dostavlja zahtev direktoru BIA sa naredbom suda u kojoj se nalaze imena osoba i njihovi brojevi telefona", objašnjava on.
Dodao je da bi direktor BIA trebalo da zna sa kojim osobama predsednik komunicira i dodao da Vučić i članovi njegove porodice ne mogu tehnički da se stave na mere, jer imaju štićene telefone, ali mogu da se presretnu razgovori koje obavljaju sa osobama pod merama.
"BIA ima mogućnosti da sluša mere koje traži MUP, ali to obično ne radi. Međutim, BIA ima objektivnu odgovornost ako je predsednik prisluškivan. Za kontraobaveštajnu zaštitu predsednika zadužena je BIA. Predsednika čuvaju i 'Kobre', pa je za njegovu kontraobaveštajnu zaštitu odgovorna i VBA", istakao je on.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 9
Džo
Pola države čoveče.
sietematičan
Pa nisam ih ja prisluškivao ili Vi koji čitate, već oni koji su postavljeni od strane prisluškivanih; čist bumerang, refleksija. Šaka dna koje su oni kreirali ujela ih za tamburaj pa definišemo da je "sistem razoren", kakav bre sistem, pa da li sam ja, Vi u tom sistemu.
Rex
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar