VIDEO: Krivična prijava protiv novinara Tanjuga zbog negiranja genocida tokom intervjua sa Komšićem

Institut za istraživanje genocida Kanada podneo je Tužilaštvu Bosne i Hercegovine krivičnu prijavu protiv novinara Tanjuga, Marka Trošića, zbog negiranja genocida u Srebrenici.

Predsedavajući Predsedništva BiH Željko Komšić prekinuo je u utorak intervju za novinsku agenciju Tanjug, jer je novinar tokom razgovora negirao genocid u Srebrenici, piše Avaz.ba.

Novinar Tanjuga rekao je da se ne slaže sa odlukom Međunarodnog suda pravde da je u Srebrenici bio genocid. Nakon kraće rasprave, Komšić je rekao da će, u tom slučaju, novinar morati s nekim drugim da radi intervju, poručivši mu da uživa u Sarajevu.

Institut za istraživanje genocida Kanada je povodom ovog slučaja podneo krivičnu prijavu protiv novinara Tanjuga Marka Trošića. 
 
 
Novinar Tanjuga, Marko Trošić je u kabinetu predsedavajućeg Predsedništva Bosne i Hercegovine Željka Komšića, u Sarajevu 9. novembra 2021. tokom intervjua negirao genocid u Srebrenici koji je utvrđen pravnosnažnim presudama međunarodnih i nacionalnih sudova, na koji način je počinio krivično delo iz člana 145a stav (3) Krivičnog zakona Bosne i Hercegovine (Zakon o dopuni Krivičnog zakona Bosne i Hercegovine objavljen u "Službenom glasniku BiH", broj: 46/21), navodi se.
 
Kao dokaz iznetih tvrdnji IGK je predao materijalni dokaz iz medija.
  • Лиманац

    10.11.2021 22:51
    Очајно
    Геноцида није било, подршка за новинара.
  • Djomla

    10.11.2021 14:54
    Eto bitno jako
    Nazovi novinara je navukao nazovi politicar.a vi pametni srbi ajte sad jel bilo ili nije bilo koska je bacena kao I sto puta do sada.rat je bio bilo je svega svugde I sa svih strana jedina prava istina.
  • NS

    10.11.2021 14:46
    Ma koga briga za misljenje Komsica i za sud BiH

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija