Prodaja šećerana neće uticati na tržište šećera

Najavljena prodaja šećerana u Crvenki i Žablju, u sastavu grčke državne kompanije Helenik šugar, neće uticati na proizvodnju i tržište šećera u Srbiji, ocenili su danas u Ministarstvu poljoprivrede i trgovine Srbije.

Najavljena prodaja šećerana u Crvenki i Žablju, u sastavu grčke državne kompanije Helenik šugar, neće uticati na proizvodnju i tržište šećera u Srbiji, ocenili su danas u Ministarstvu poljoprivrede i trgovine Srbije.

Pomoćnik ministra Miloš Milovanović rekao je da očekuje da će najavljena promena vlasnika te dve šećerane značiti dodatno investiranje u toj oblasti, ali i jačanje konkurentnosti domaćeg šećera na inostranim tržištima. Poljoprivredna banka Grčke, koja ima udeo od 82,33 odsto u kompaniji Helenik šugar, ponudila je na prodaju šećerane u Srbiji.

Smatra se da je ta prodaja realizacija ugovora koji je Vlada Grčke potpisala sa Evropskom unijom (EU) i Međunarodnim monetarnim fondom, a prema kome ta zemlja prodajom državnog vlasništva mora da smanji državni dug od 350 milijardi evra za 26,1 milijardu. "Verujemo, zajedno sa šećeranama i proizvođačima šećerne repe, da Srbija može da proizvede više od prošlogodišnje rekordne proizvodnje od 693.000 tona šećera i da zaslužuje veću kvotu za bescarinski izvoz na tržište EU", rekao je Milovanović. On je podsetio da Srbija trenutno ima kvotu za preferencijalni izvoz šećera od 180.000 tona godišnje na tržište EU.

  • Georg

    12.08.2011 13:21
    Šećer i rat
    Ma ljudi slušajte vi malo bata Koleta. Po njegovoj analizi Hitler je započeo II SR zbog nestašice šećera u Nemačkoj. Tako će biti i sad samo zbog Srbije.
  • dr Kimi

    11.08.2011 12:18
    Neće neće ni prodaja mlekara nije uticala na tržište mleka ... ni cementara na tržište cementa ... tekst kao d aje pisao Alexandar Vlahović u hladu klime Dilojta

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija