Kako je objavio portal Južne vesti, slučaj je prijavljen niškom Centru za socijalni rad, a policija i centar to negiraju.
U "Srbija vozu" kažu da je stanica zaključana od 20 časova do dva sata posle ponoći, objašnjavajući da je osnovna namena železničkih čekaonica prihvatanje putnika sa važećim voznim kartama i da po odlasku voza koji ide do Lapova i sat vremena pre polaska voza koji vozi za Belu Palanku, stanicu zaključavaju zbog beskućnika.
Oni navode da je čekaonica, iako nema grejanja, godinama "stecište beskućnika" i da su uznemiravali punike i zaposlene.
Međusobne svađe i fizički obračuni su uznemiravali redovne putnike, pa je vrlo često, u cilju sprečavanja većih incidenata, neophodna intervencija organa reda, navode iz "Srbija voza".
U tom preduzeću tvrde da su se pismeno obraćali i socijalnoj službi Grada Niša, kako bi dugoročno rešili problem sa beskućnicima.
"S obzirom na to da se niko od nadležnih nije oglašavao, a problem je postajao sve veći naročito u vreme pandemije, Sekcija za saobraćajno-komercijalne poslove Niš postupila je u skladu sa propisanim Pravilnikom o organizaciji prevoza putnika", ističu u preduzeću "Srbija voz".
U niškom Centru za socijalni rad ističu da nije bilo prijava bilo kakvih incidenata sa beskućnicima na Železničkoj stanici i da imaju saznanja o samo jednoj osobi koja tu boravi, ali da nije reč o beskućniku i da takve osobe nemaju na evidenciji.
Oni potvrđuju raniju izjavu pomoćnice gradonačelnice Dušice Davidović da nema osoba bez krova nad glavom u Nišu, već samo onih koji u toku zime ne mogu sebi da obezbede grejanje, u čemu im pomažu.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 2
Željko
Branko
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar