"Da bismo popravili demografsku sliku moramo da imamo porodice sa bar troje dece, a to nije izvodljivo u stanovima od 50 kvadratnih metara. Sve je lakše tamo gde postoji desetak ari zemlje, tamo je lakše podizati decu i širiti porodicu", rekao je Dmitrović.
On je konstatovao da je rešenje demografije pitanje svesti i zdravog sistema vrednosti koji se mora vratiti.
"Porodice sa najviše dece su one koje su slabijeg materijalnog stanja. To su porodice koje ne biraju još jedan stan, već još jedan život, to su porodice koje vole decu, kojima su deca smisao života", zaključio je Dmitrović.
U Srbiji je tokom prošle godine umrlo skoro dva puta više građana nego što se rodilo beba, pokazuju podaci iz matičnih knjiga rođenih i umrlih tokom 2020. godine. Rođene su 61.693 bebe, a umrle su 114.954 osobe.
U poređenju sa 2019. godinom kada su rođene 63.484 bebe, Srbija beleži pad broja rođenih za 2,8 odsto. Broj umrlih veći je za 13.991 u 2020. godini u odnosu na godinu koja joj je prethodila (100.963).
Srbija ima negativan prirodni priraštaj od 1992. godine, a veliki broj opština čak od šezdesetih godina. Sve to je uticalo na smanjenje broja stanovnika, ali i na smanjenje mladih generacija koje učestvuju u rađanju, na povećanje prosečne starosti stanovništva.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 39
Kome ti pripadaš
Ne tupi, Dmitroviću! Trebaju ljudi u ovoj državi sa standardom najgorih afričkih zemalja da imaju troje dece pa da gledaju kako im deca umiru od gladi. Naravno mislim na poštene ljude, a ne na političarsku ološ i njihove mafijaše i "tajkune".
Zorz
Bananana
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar