
Petar Božović poručio Ani Brnabić: Nemaš pojma šta je fašizam, sprdaju se s tobom
Čuveni glumac Petar Božović prokomentarisao je izjavu premijerke Srbije Ane Brnabić, koja je proteste građana opisala kao "neviđen fašizam i destrukciju".
On se obratio predsednici Vlade, savetujući je da prestane da govori o stvarima o kojima nema pojma, jer deluje neozbiljno i ostavlja prostor drugima da se "sprdaju s njom".
"Ona je ipak na velikom položaju i ne bi smela da takve izjave, koje svakome daju prostor da se sa tim, maltene sprda. To je neozbiljno, kao što je neozbiljna njena izjava, posle ovih protesta, da je to primer takve destrukcije i... Šta je rekla na kraju - fašizma", prepričao je Božović reakciju Brnabić nakon prvog protesta, održanog u subotu, 27. novembra.
Predsednica Vlade je tada okarakterisala proteste građana kao "destrukciju i fašizam na delu".
"Ono što smo mogli danas da vidimo je destrukcija i fašizam na delu. I da ponovim, destrukcija i fašizam na delu. I dobro je što se policija sklonila, što su se pomerili da ljudi vide tačno o čemu se radi, da naši građani vide o čemu se rad. Da imate ovakvu destrukciju i ovakav fašizam, da vam neko kaže gde smete a gde ne smete da idete, i kad smete i kad ne smete da idete, to Srbija još uvek nije videla", rekla je Brnabić.
Zbog ove izjave premijerke, reagovao je glumac, koji je sugerisao premijerki da ne govori o "stvarima o kojima pojma nema".
"Ti, devojko, ženo, ne znaš ništa o fašizmu. Ne znaš ništa ni o vojnom komunizmu i nemoj da pričaš te stvari, bre. Ti si premijerka, ko će tebi da veruje posle? Ko će da ti veruje kad pričaš stvari koje ne bi ni zagriženi, sitni političar izjavljivao da bi se uvukao u stranku ili u d... nekome", poručio je Božović Ani Brnabić.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
Tužilaštvo u Beogradu: Pet osoba u pritvoru zbog incidenta ispred skupštine Beograda
06.03.2025.•
0
VJT u Beogradu saopštilo je da je određeno zadržavanje do 48 sati za pet osoba zbog sumnje na nasilničko ponašanje na sportskoj priredbi ili javnom skupu, danas ispred zgrade Skupštine grada Beograda.
Građani deset beogradskih opština ispred VJT: "Osvetlili" pravdu, odali poštu stradalima
06.03.2025.•
0
Građani deset beogradskih opština protestovali su ispred Višeg javnog tužilaštva u Beogradu.
Blizu predsedništva: Studenti 2.0 kampuju u Pionirskom parku, traže povratak na nastavu
06.03.2025.•
11
Nekoliko desetina članova novoosnovanog pokreta "Studenti 2.0" koji se protive blokadama fakulteta, od večeras kampuju u Pionirskom parku između zgrade Predsedništva i Skupštine Srbije.
Rektorski kolegijum Univerziteta u Beogradu podržao poziv studenata na generalni štrajk
06.03.2025.•
2
Prošireni rektorski kolegijum Univerziteta u Beogradu podržao je poziv studenata na generalni štrajk koji je zakazan za petak, 7. mart u Srbiji.
AMSS: Na graničnim prelazima na izlazu iz Srbije teretnjaci čekaju i do pet sati
06.03.2025.•
0
Prema poslednjim informacijama Uprave granične Policije Republike Srbije, nema zadržavanja vozila na putničkim terminalima, dok teretnjaci čekaju i do pet sati.
Skupština usvojila zakon o stambenim kreditima za mlade: Period otplate do 40 godina
06.03.2025.•
0
Poslanici Skupštine Srbije usvojili su Zakon o utvrđivanju garantne šeme i subvencionisanju dela kamate kao mera podrške mladima u kupovini prve stambene nepokretnosti.
Nejasan izbor podizvođača, dokumentacija navodi na pitanje zašto je Železnička stanica otvorena
06.03.2025.•
1
Profesorka Pravnog fakulteta u Beogradu Vanja Bajović kaže da se na osnovu raspoložive dokumentacije ne može utvrditi način na koji su birani podizvođači za rekonstrukciju nadstrešnice.
Studenti podržali prosvetare širom Srbije: Snaga zajedništva i borba za pravednije društvo
06.03.2025.•
0
Studenti u blokadi podržali su prosvetne radnike širom Srbije, koji su suočeni sa uskraćivanjem plata zbog podrške blokadama i obustavom nastave.
Plenum Medicinskog fakulteta pozvao zdravstvene radnike: Obustavite rad na jedan sat
06.03.2025.•
0
Plenum studenata Medicinskog fakulteta u Beogradu je pozvao zdravstvene radnike u Srbiji da se pridruže generalnom štrajku najavljenom za sutra i da obustave rad na jedan sat.
Devojčica oborena na pešačkom prelazu u Mirijevu: Zbrinuta u Tiršovoj, vozač pobegao
06.03.2025.•
0
Na raskrsnici ulica Samjuela Beketa i Koste Nađa u beogradskom naselju Mirijevo, danas je oko 13.50 sati udarena je 12-godišnja devojčica.
Penzioneri, oprez: Poruke na društvenim mrežama sa lažnog naloga "PIO Fond" traže novac
06.03.2025.•
1
Republički fond za penzijsko i invalidsko osiguranje (RF PIO) Srbije saopštio je da su nove prevare penzionera pokušane preko društvenih mreža.
Radnici Jure protestovali ispred Dečjeg dispanzera u Leskovcu zbog smrti deteta svoje koleginice
06.03.2025.•
0
Radnici korejske fabrike "Jura" iz Leskovca okupili su se ispred Dečjeg dispanzera povodom smrti sedmogodišnjeg sina njihove koleginice iz Kukulovca.
Zaposleni u predškolskoj ustanovi u Bujanovcu obustavljaju rad u ponedeljak
06.03.2025.•
0
Zaposleni u Predškolskoj ustanovi "Naša radost" u Bujanovcu stupiće u potpunu obustavu rada od ponedeljka, 10. marta.
EPS odbacio navode bivše radnice, tvrde da ne zastrašuju radnike Kolubare
06.03.2025.•
0
Elektroprivreda Srbije (EPS) odbacila je kao neistinite navode bivše zaposlene Vesne Lakićević, o zastrašivanju radnika Kolubare.
Skupština Srbije u načelu usvojila izmena Zakona o visokom obrazovanju
06.03.2025.•
0
Narodna skupština Srbije je, kako je saopšteno, u načelu usvojila Izmene i dopune Zakona o visokom obrazovanju.
VIDEO Prosvetni radnici iz više gradova Srbije stigli u Čačak, pozvali na generalni štrajk
06.03.2025.•
1
Prosvetni radnici iz više gradova u Srbiji stigli su u Čačak na protest koji je počeo u 15 časova.
Vučević ostavku podneo još 28. januara, Brnabić "čeka" mesec i po dana da je konstatuje
06.03.2025.•
5
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić najavila je da će ostavka Miloša Vučevića biti konstatovana najverovatnije iduće nedelje, na kraju sednice koja je počela u utorak.
Sofronijević: Građevinska knjiga za zgradu Železničke stanice u Novom Sadu danas na sajtu Vlade
06.03.2025.•
9
Državna sekretarka u Ministarstvu građevinarstva Aleksandra Damnjanović Sofronijević najavila je da će na sajtu Vlade Srbije danas biti objavljena građevinska knjiga za staničnu zgradu u Novom Sadu.
Ministarstvo prosvete pomerilo termine za probni završni ispit: Evo kada će osmaci proveriti znanje
06.03.2025.•
1
Ministarstvo prosvete odlučilo je da pomeri termine za održavanje probnog završnog ispita za učenike osmih razreda.
VIDEO: Tuča privatnog obezbeđenja i građana ispred Skupštine Beograda, privedeno nekoliko građana
06.03.2025.•
19
Ispred Skupštine grada Beograda došlo je do sukoba okupljenih građana, prvo sa pripadnicima obezbeđenja, a zatim i sa policijom.
Tužilaštvo: Identifikovati one koji su napali obezbeđenje ispred Skupštine Beograda
06.03.2025.•
2
Više javno tužilaštvo (VJT) u Beogradu naložilo je policiji da identifikuje osobe koje su ispred Skupštine grada Beograda napala pripadnike obezbeđenja.
Komentari 35
Veljko Živković
Петар Божовић је највећи легендарни глумац!
Mica
N. Jov.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar