Uzorke su, radi poređenja, uzimali sa kuhinjskih sunđera i ženskih tašni i došli do zanimljivih rezultata.
"Dobili smo rezultate da je brojnost bakterija najveća na sunđeru gde je bilo 75 miliona bakterija, a u kontejneru 45 miliona bakterija, dok je kod opranog kontejnera 35.000 bakterija", kaže laborantkinja Milica Rajković.
Zbog toga Gradska čistoća kontejnere pere vrelom vodom i deterdžentom bez sapunice, ali da ne bi zaustavljali saobraćaj, obično to rade noću. Kontejner se pere u posebnom kamionu. Građani se, bez obzira na to, i dalje retko odlučuju da rukom otvore kontejner.
"Ovo istraživanje je značilo da pokažemo sugrađanima da kontejneri nisu toliko prljavi kao što misle, da mogu slobodno papučicu da pritisnu ili rukom da dodirnu i otvore i posle toga, naravno, operu ruke", ističe Mina Cakić iz JKP "Gradska čistoća".
Inače, u laboratoriji na Banovom brdu Gradska čistoća se nalazi od prošle godine i tu se svakodnevno ovde obavljaju različita istraživanja. Takođe, od aprila ove godine vrše ispitivanja krpelja na lajmsku bolest, a već nekoliko godina istražuju prisustvo virusa Zapadnog Nila kod komaraca.
Komentari 7
Reketarenje
Cao caooo
Moj stav
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar