Često doživljavaju nasilje koje ima seksualnu konotaciju.
Nasilje među vršnjacima se ne događa samo na društvenim mrežama koje su otvorene i širokim masama dostupne, kao što su Tik Tok, Instagram, YouTube itd, već i u manjim zajednicama i grupama, kao što je na primer Viber ili What’s Up, gde su im korisnici svakako poznati, jer se često radi o drugarima iz razreda i uopšte vršnjacima.
Rezultati pokazuju da 74 odsto ispitanica, koje su u istraživanju izjavile da su doživele seksualno nasilje, nije prijavilo nikome to što su doživele, tek 11 odsto je reklo roditeljima i manje od tri odsto nadležnim institucijama.
Više od 90 odsto ispitanica odgovorilo je da bi želelo da se u školi više govori o ovom problemu.
Istraživanje je sprovedeno u junu, a anketirano je 970 devojčica i devojaka uzrasta od 13 do 19 godina, navodi se u saopštenju udruženja Mame su zakon.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar