Otvorena četiri nova poglavlja u pregovorima Srbije i EU

U pocesu pristupnih pregovora Srbije i EU otvoren je klaster 4 koji obuhvata četiri pregovaračka poglavlja iz oblasti Zelene agende i održive povezanosti.
Otvorena četiri nova poglavlja u pregovorima Srbije i EU
Foto: 021.rs
Otvorena su četiri nova poglavlja: poglavlje 14 (transportna politika), poglavlje 15 (energetika), poglavlje 21 (transevropske mreže) i poglavlje 27 (životna sredina) čime je broj do sada otvorenih poglavlja došao do 22.
Međuvladina konfrencija EU Srbija počela je nešto posle 8 časova u zgradi Saveta EU u Briselu.
Delegaciju Srbije predvodi premijerka Ana Brnabić i ministarka evropskih integracija Jadranka Joksimović.
 
Ispred Saveta EU konferencijom predsedava slovenački državani sekretar Gašper Dovžan, a Evropsku komisiju predstavlja komesar za proširenje Oliver Varheji.
 
Nakon Međuvladine konferencije EU Srbija i otvaranja klastera u Briselu održaće se i konferencija za medije delegacija Srbije i EU.
 
Srbija je do sada, po staroj metodologiji pregovora o pristupanju, otvorila 18 poglavlja, od kojih su dva privremeno zatvorena.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!

Teme

eu
  • Sd

    14.12.2021 19:43
    Ma strani drzavljanin nemoze prici od smrada kuci a donira novac drzavi i placa diprinose.Ako potdazi pravdu da se ocisti susjedni plac plati reket.Sad zato trpi neciscenje susjednog placa sest godina.Sve po Ustavu i zakonu.
  • Slucaj

    14.12.2021 19:10
    Poklon pred izbore, zajedno sa 10 miliona evra. Ova ekipa nema kapaciteta da sprovede sve direktive EU.
  • Miloš iz Zemuna

    14.12.2021 17:46
    foliranje
    Svi dosadašnji režimi (od 2000te) su direkto kontrolisani od EU a i dalje se vrše neki pregovori. Toliko o EU.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Ministar Bratina: Pad RTS-a bio bi državni udar

Ministar informisanja i telekomunikacija Boris Bratina kaže da bi trebalo ispitati "sve okolnosti koje blokiranje njihovog funkcionisanja prate", navodeći da bi "pad RTS imao smisao državnog udara".

Ko zapravo blokira RTS?

Blokada zgrada RTS u Takovskoj i na Košutnjaku, koju studenti i građani sprovode već šesti dan, odraz je velikog nepoverenja u javni servis, kao i dugogodišnjeg neprofesionalnog i politički pristrasn