Nađene ukradene slike vredne 10 miliona evra

Pripadnici Službe za borbu protiv organizovanog kriminala MUP-a Srbije uhapsili su Željka Eremiju iz Zemuna, kod koga je nađeno osam umetničkih slika, vrednih deset miliona evra, od kojih su četiri ukradene u Švajcarskoj.

Pripadnici Službe za borbu protiv organizovanog kriminala MUP-a Srbije uhapsili su Željka Eremiju iz Zemuna, kod koga je nađeno osam umetničkih slika, vrednih deset miliona evra, od kojih su četiri ukradene u Švajcarskoj.

Slike su ukradene 2008. i 2009. i za njima je od tada bila raspisana potraga Interpola. Kako saznaje "Blic", od ovih slika najvrednija je "Raspeće Isusovo" autora Luka Kranaha, rađena kao ulje na drvetu, a njena vrednost je procenjena na dva miliona evra.

"Kod Eremije su nađene i dve slike, ulja na platnu, nepoznatog autora sa motivom "Boginja Dijana u lovu" koje potiču iz 17. veka i ulje na platnu sa motivom "Mrtva priroda" autora Teodora Rusoa. Za svim ovim slikama bila je raspisana potraga švajcarske policije", kaže izvor iz MUP-a Srbije. Kod uhapšenog su nađene i četiri slike za koje se trenutno utvrđuje poreklo i vlasnik.

"Nađeno je ulje na platnu, sa motivom "Portret žene" nepoznatog autora, slika sa motivom "Vetrenjača" autora Uri Leser, ulje na platnu "Fazan u jesenjoj šumi" autora Neuland i slika sa motivom "Konji vuku sanke" autora C. Stojanova", kaže izvor lista. On navodi i da je kod Eremije nađeno još tridesetak predmeta od raznih plemenitih metala velike materijalne vrednosti. "Sve vrednosti su zaplenjene, a Eremiji je određeno zadržavanje od 48 sati, nakon čega će biti priveden istražnom sudiji na saslušanje. Protiv njega će biti podneta krivična prijava zbog prikrivanja i oružja koje je nađeno kod njega u ilegalnom posedu", kaže taj izvor.

  • zoki

    12.08.2011 14:56
    Jos jedan pasionirani 'sakupljac' umetnickih dela ...

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija