Glumac Tihomir Stanić kaže da je reč o sramotnim uvredama, a karikaturista Dušan Petričić ističe da bi ministarka morala prvo da se kvalifikuje ne bi li zavredela bilo kakav odgovor Gorana Markovića.
Ministarka za rad i socijalna pitanja u Vladi Srbije Darija Kisić Tepavčević izvređala je na svom Instagram nalogu reditelja Gorana Markovića, iznoseći, kako je navela, "anamnezu njegove bolesti".
"Кaže da je depresivano potišten. Govori da treba streljati predsednika Srbije Aleksandra Vučića! O krvi govori kao o vodi. Pričinjavaju mu se logori za ljude. Srbija mu je 'dno dna'. Bernar Anri Levi mu je 'vrh vrhova'! Ogroman novac koji je dobio od RTS-a za snimanje serija i filmova čuva za crne dane. U flešbekovima vidi Prag", navela je ministarka.
"Кaže da bi voleo kad poraste da bude Кusturica. Mrzi Daru, a voli Aidu. Napominje da voli partizane, a mrzi četnike. Srbi mu se gade. Film o Golom otoku mu je i dalje opsesija. U tom ‘filmu’ on sebe vidi kao komandanta logora. Bacio bi sve u Petrovu rupu! Ili, sa prijateljem Levijem, sve Srbe odveo u Žutu kuću", napisala je Kisić Tepavčević.
"Dijagnoza: Frustriran i agresivan, umetnički impotentan, bez nacionalnog identiteta", zaključila je Kisić Tepavčević.
Na kritike oštre vlasti koje je prethodnih dana izneo Goran Marković jutros je na Pinku reagovala i premijerka Ana Brnabić.
Ona je navela da bi Marković, kada bi se napravila rang lista onih koji su od države dobili najviše novca "sigurno bio među prvih deset". Ocenila je i da bi trebalo da ode kod Aleksandra Vučića i da mu kaže hvala.
"Vidim da su na mene nasrnuli i predsednica Vlade i dvoje njenih ministara. Sa druge strane stojim samo ja i imam svoje delo kao poslednju odbranu", kratko je za nova.rs prokomentarisao reditelj Goran Marković reči ministarke.
Vreme je da opet postanemo svesni ko je ko
"Tu nema šta da se komentariše. Sramotno, sramotno, sramotno. Čovek je ispisao istoriju kinomatografije, kulture", rekao je glumac Tihomir Stanić.
On je dodao da je ovo najjasnija i najtačnija dijagnoza ovog režima.
"Sami sebe tim orkestriranim napadima definišu. Ostaće to istorija beščašća", rekao je Stanić i zapitao se ko je sledeći.
Karikaturista Dušan Petričić pita kako, sa kojim kvalifikacijama i sa kojim argumentima "jedna doskora nepoznata osoba, sumnjivih moralnih kvaliteta uzima sebi za pravo da donosi javni sud ili sudove o jednom od najvećih umetnika koji je ova zemlja Srbija dala."
"Da li joj dobra pozicija kod našeg vrhunskog poglavice i članska karta SNS-a daju to pravo? Ja sam odrastao u vreme, u porodici i u sredini u kojoj se znao red stvari. I ne samo ja. Mnogo nas je koji pamtimo to vreme. Nemoguće je, neprirodno, nelogično i neprimereno da sa pre svega karakternim biografskim kapitalom sumnjivih vrednosti upućujete poruke ili pokušavate da komunicirate sa osobom neuporedivo višeg personalnog, umetničkog i društvenog kredibiliteta", kaže Petričić za nova.rs.
"Dakle, osoba o kojoj je reč, Darija Kisić-Tepavčević morala bi prvo da se kvalifikuje ne bi li zavredela bilo kakav odgovor od Gorana Markovića. Sa istim argumentom, ni ja se ne bih upuštao u bilo kakav komentar njenih nesuvislih izjava o pomenutom reditelju. Vreme je da opet postanemo svesni ko je ko i da se prema toj istini ravnamo bez ikakve rasprave. Nije to tako teško", istakao je Petričić.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 117
salajka
Ns
Ajmo
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar