Kako je saopštila organizacija "Kreni-promeni", u većini slučajeva policija nije identifikovala lica, već se radilo o nedozvoljenom i nezakonitom snimanju.
"Udruženje za zaštitu ustavnosti i zakonitosti jasno ističe svim građanima da ukoliko nisu bili legitimisani, podnesu zahtev za sudsko odlučivanje Prekršajnom sudu kojim ne prihvataju odgovornost", rečeno je iz ove grupe građana.
Dalje se navodi da je na MUP-u da nadležnom Prekršajnom sudu dostavi dokaze na osnovu kojih su utvrdili da je navedeno lice odgovorno za prekršaj za koje se tereti.
"U konkretnom slučaju, imajući u vidu da policijski službenici nisu legitimisali građane na protestu, postoji velika mogućnost da su paušalno izdavali prekršajne naloge te da ne mogu dokazati da je određeno lice bilo tog dana na tom mestu koje je navedeno u prekršajnom nalogu. Pored toga može se dogoditi da dokazi koji su pribavljeni i koji inkriminišu lice nisu pribavljeni u skladu sa zakonom pa se ne mogu ceniti, niti se na njima može zasnivati odluka. Teret dokazivanja odgovornosti okrivljenog je na podnosiocu (MUP-u) pa će prekršajni sud ukoliko podnosilac ne dokaže ili ne dostavi dokaze koji inkriminišu, primeniti princip in dubio pro reo koji znači da u slučaju sumnje treba presuditi u korist okrivljenog", kažu u "Kreni-promeni".
Dodaju da čak i u slučaju da dođe do nezakonite naplate kazne, svim građanima koji nisu u mogućnosti da isplate kaznu "Kreni-promeni" će refundirati kazne od sredstava koji su sakupili građani.
Komentari 5
aleksandar
Onako
aleksandar
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar