Bajec: Nezaposlenost najveći problem

Ekonomista i savetnik premijera Srbije Jurij Bajec ocenio je da je najveći problem u Srbiji velika nezaposlenost, ali da Vlada Srbije nizom podsticajnih mera radi na povećanju broja zaposlenih.
Ekonomista i savetnik premijera Srbije Jurij Bajec ocenio je da je najveći problem u Srbiji velika nezaposlenost, ali da Vlada Srbije nizom podsticajnih mera radi na povećanju broja zaposlenih.

Bajec je rekao da nije sporno da je tačno da veliki broj gradjana živi teško, pogotovo što su cene hrane u prvoj polovini ove godine značajno porasle. "U takvim okolnostima Vlada Srbije je više puta intervenisala, kako bi obezbedila snabdevenost tržista i stabilizovala rast cena osnovnih životnih namirnica", rekao je Bajec. On je kazao da je su potrošačke cene u poslednjih godinu dana porasle za 12,6 odsto i da je prosečna plata u Srbiji u istom periodu porasla za oko 15 odsto nominalno, a realno za više od dva odsto.

"Neto plata u junu prošle godine je iznosila 34.180 dinara, što je po tadašnjem kursu iznosilo 330 evra, dok je sada, u junu, bila 39.322 dinara, što je po kursu evra iz juna oko 395 evra", rekao je Bajec. Govoreći o standardu gradjana, Bajec je kazao da pisanja pojedinih beogradskih medija o tome kako je životni standard gradjana za godinu dana u Srbiji pao za 60 odsto nisu tačna.

"Apsoplutno nisu tačne neutemeljene tvrdnje da je standard gradjana u Srbiji u poslednjih godinu dana opao za drastičnih 60 odsto. Takodje, potpuno je nejasno na osnovu kakvih podataka se takve ocene iznose", kazao je Bajec agenciji Beta.
  • nss

    15.08.2011 11:40
    Srbijo, Srbijo suzu sam pustio...
    Koja plata, suprug mi radi vec 3 mesec ne dobija platu, a o visini plate ne mogu ni da komentarisem!!! A ja ne mogu da se zaposlim, i kome da se obratimo....

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija