Iz NBS kažu da je za korišćenje te vrste plaćanja neophodno da korisnici na internet sajtu trgovca kome, primera radi, pristupaju putem mobilnog telefona, izaberu kao način plaćanja opciju IPS skeniraj.
Tako će imati mogućnost da izaberu banku čijom aplikacijom žele da izvrše plaćanje.
Nakon tog izbora i klika na dugme "plati", preuzimaju se podaci od trgovca koji su neophodni za plaćanje i korisniku se otvara aplikacija mobilnog bankarstva sa informacijom o iznosu za plaćanje. Korisnik sprovodi autentifikaciju na način na koji to inače čini, putem PIN-a, otiskom prsta ili prepoznavanjem lica i transakcija se izvršava u nekoliko sekundi, objasnili su u NBS.
Na ovaj način, kako kažu u centralnoj banci, korisnici dobijaju sigurno i jednostavno rešenje da kupovinu obave u potpunosti putem mobilnog telefona i to u sigurnom okruženju aplikacije mobilnog bankarstva, bez ostavljanja podataka o svom platnom instrumentu na internetu.
Učesnici IPS NBS sistema koji su u ovom trenutku korisnicima njihove aplikacije mobilnog bankarstva omogućili korišćenje takve opcije su Aik banka, Banca Intesa, Unicredit bank Srbija, Komercijalna banka, Eurobank Direktna, Rajfajzen, OTP i Erste banka.
Pravnim licima i preduzetnicima takvu mogućnost nude Banca Intesa, Unikredit i Eurobank Direktna.
Instant plaćanja putem deep link tehnologije obezbedile su Banca Intesa i Komercijalna banka.
U pilot fazi implementacije su Halkbank i Kredi Agrikol, dok su ostale banke u fazi testiranja.
"Uvođenjem novog servisa plaćanja putem jednog mobilnog uređaja značajno se utiče na jednostavnost i sigurnost kupovine na internetu, što kupci očekuju i zahtevaju, a metod plaćanja IPS skeniraj na internetu predstavlja dodatni podstrek za dalji razvoj internet trgovine u Srbiji", ocenili su u NBS.
Komentari 1
Joja
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar