Iz zgrade u Ulici Ibarskih rudara u Kragujevcu juče je odloženo prinudno iseljenje Dejana Stojiljkovića iz stana u kome živi sa svoje 44 mačke.
Foto: Youtube (Screenshot/Glas Šumadije)
Kako piše portal Glas Šumadije, do iseljenja je trebalo da dođe jer je Stojiljković izgubio sudski spor od svoje majke, koja ga je tužila, a na čije ime se vodi stan.
Iseljenje je odloženo, kako sudski izvršitelj navodi, "dok se ne nađe smeštaj za sve te mačke".
Komšije koje žive u zgradi gde i Stojiljković navode da je glavni problem to što se u zgradi oseća "nesnosan" neprijatan miris, koji dolazi iz njegovog stana, zbog velikog broja mačaka, i da ovaj problem postoji prethodnih 10 godina.
"On ovde ugrožava život 45 porodica, njihovo zdravlje je ugroženo, jer mi živimo u nesnosnom smradu poslednjih deset godina", navela je komšinica Suza Đorđević, koja kaže i da se neprijatan miris oseća čak i u drugom delu zgrade, gde ona stanuje, i da ne može da zamisli kako je ljudima koji stanuju bliže njegovom stanu.
"Danas imamo na delu da je on i dalje jači od zakona, i da će i dalje, pored intervencija izvršitelja, policije i vatrogasaca, mačke i dalje ostati tu", rekla je Đorđević.
Dodala je i da jedino što preostaje jeste da stanari zgrade "preuzmu stvar u svoje ruke" i da reše ovaj problem na neki način.
Na žalbe mnogobrojnih komšija Stojiljković je rekao da su upravo njega komšije maltretirale i da se neprijatan miris ne oseća.
On je naveo da svađe i nesuglasice sa majkom ima još od 2013. godine, i da su u tom periodu on i njegova majka imali odgovarajući broj mačaka, o kojima u tom periodu zbog privatnih problema nisu vodili mnogo računa, što je dovelo do toga da se te mačke razmnože.
"Nisam imao vremena da ih udomim, i jednostavno sam prihvatio da budu moje", rekao je Stojiljković.
On je dodao i da je planirao da kupi deset ari placa, sa montažnom kućom i sa montažnim objektom za mačke, ali da nije u finansijskoj situaciji.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Није истина то што наводе те комшије. Ја живим у тој згради од када је направљена, као и Дејан који се буквално међу првима ту уселио. Код дотичне комшинице која га ту прозива је избио пожар, па јој никада нисмо ништа рекли, већ смо солидарно сакупили новац и помогли јој.
Kakav mentalni sklop moraš imati da smatraš boravak sa 45 mačketina u stanu u stambenoj zgradi prihvatljivim životom, a očaj sopstvenih komšija bezrazložnim problemom.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Skup podrške maturantkinji Trgovinsko-ugostiteljske škole "Toza Dragović" koja je nedavno bila napadnuta, biće održan u ponedeljak, 24. februara u 13.00 časova, saopštili su maturanti te škole.
Članovi neformalne grupe beogradskih osnovnih škola obustavljaju rad od ponedeljka, 24. februara i najavljuju višečasovnu blokadu ispred Ministarstva prosvete u utorak, 25. februara.
Deonica Dunavskog koridora od skretanja sa auto-puta do Požarevca i od Velikog Gradišta - prema Golupcu, ukupne dužine 32 kilometara, puštena je u saobraćaj.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da piše knjigu kako je pobedio "obojene" revolucije, a istovremeno mesecima već pominje razne iznose novca koji je navodno uložen u njegovo rušenje.
Na magistralnom putu Čačak-Požega, u neposrednoj blizini hidroelektrane Međuvršje, dogodio se odron zemljišta na sam kolovoz što je dovelo do usporavanja saobraćaja na ovoj deonici puta.
Grupa poljoprivrednika iz Rače provodi ovaj vikend u hodniku opštinske zgrade, u koju su ušli još u ponedeljak, tražeći smanjenje poreza na imovinu i ostavke opštinskih rukovodilaca.
Predsednik Vlade Srbije u ostavci Miloš Vučević izjavio je da se očekuje još puno akcija u borbi protiv korupcije, ali se nada da će se tužilaštvo baviti i dešavanjima pre dolaska SNS na vlast.
Sudija za prethodni postupak Višeg suda Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije u Nišu odredio je kasno sinoć pritvor do 30 dana bivšoj gradonačelnici Niša Dragani Sotirovski.
Pomoćnik načelnika Uprave saobraćajne policije Zlatko Belencan izjavio je da je u toku izrada Nacrta predloga novog Zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima koji bi trebalo da donese brojne promene
Komentari 11
Горњогружански
Nemanja
;)
mic po mic i eto mac
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar