Kako je preneo taj portal, Kandić je drugi put nominovana za Nobela, nakon 2018. godine kada su nju i Fond za humanitarno pravo nominovali predsedavajući Helsinške komisije senator Rodžer Viker i predstavnik u američkom Senatu i potpredsednik Doma za spoljnopolitičke poslove Eliot Engel.
Institut za istraživanje mira u Oslu od svog osnivanja 1959. godine kandiduje ličnosti za tu nagradu, koja se svake godine dodeljuje, za razliku od ostalih Nobelovih nagrada, dodeljuje u tom gradu u oktobru mesecu.
U obrazloženju kandidature se, između ostalog, navodi se da Kandić i Fond za humanitarno pravo "nastavljaju da predvode u naporima u zalaganju da se pronadju nestale osobe i da porodice pronadju pravdu za žrtve" iz ratova na prostorima bivše Jugoslavije tokom devedesetih godina prošlog veka.
"Njihov rad je ključan u vremenu kada je mir i stabilnost na Zapadnom Balkanu sve više osporavan nerešenim pitanjima i štetnim akituelnim trendovima", navodi se u obrazloženju, preneo je Danas.
Institut je, osim Nataše Kandić, kandidovao i opozicionu liderku iz Belorusije Svetlanu Tihanovsku, autora i osnivača kampanje "Karavan-e-Mohabbat" Harša Mandera iz Indije kao i dve nevladine organizacije - "Canvas" iz Beograda i "Hrdag" iz SAD.
Komentari 7
Vanja
Ajde..
.
Ona je savest ovog društva, ona ne dozvoljava da se zaborave zločini počinjeni tobož u ime srpstva, a zapravo radi ličnog ratnog profiterstva.
Neko ko razotkriva ono najgore u svom narodu, zapravo radi ono najbolje za svoj narod i samim tim ona je pravi patriota, a ne ultra-srbende.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar