On je formalno razrešen jer je ispunio uslove za starosnu penziju u skladu za izmenjenim zakonom, koji je opozicija kritikovala ocenjujući da je donet kako bi upravo Katnić otišao u penziju.
To zakonsko rešenje je pred Ustavnim sudom.
Katniću se u radni staž računao beneficirani radni staž dok je radio u vojsci. Tužilački savet doneo je odluke po kojima utvrđen prestanak funkcije ostvarivanjem prava na starosnu penziju za još devet tužilaca.
Vršiteljka dužnosti vrhovnog državnog tužioca, na početku sednice, pročitala je i stav sa juče održane Proširene sednice Vrhovnog državnog tužilaštva da ne treba podržati odluku o prestanku funkcije tužilaca po osnovu odlaska u starosnu penziju jer je to protivustavno i protiv konvencija o ljudskim pravima.
Podsećamo, Tužilački savjet je juče od fonda Penzijskog i invalidskog osiguranja (PIO), nakon zahteva TS-a, dostavio podatke u kojem je naveo da "glavni specijalni tužilac Milivoje Katnić ima (64 godine i 8 meseci života i 41 godinu i 4 meseca staža osiguranja), te da je ispunio uslove za odlazak u starosnu penziju...".
Izmenama Zakona o radu se granica za odlazak u penziju po sili zakona spušta sa 67 na 66 godina života, a dodatno za još nekoliko godina ako je zaposleni radio na radnom mestu sa beneficiranim stažom.
Od prvog dana osvajanja vlasti u Crnoj Gori 30. avgusta prošle godine, nova parlamentarna većina predvođena Demokratskim frontom insistirala je na smeni specijalnog tužioca Milivoja Katnića. On je najviše funkcionere toh fronta, Milana Kneževića i Andriju Mandića, optužio u slučaju "državni udar" 2016. godine.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 3
Sima
Andrija Šrek
(zar i VI??)
V
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar