Ministarstvo je navelo da će Antića pamtiti kao vrsnog profesora, velikog patriotu i pravnika oštrog uma i britke reči.
"Ostaće upamćeni njegova profesionalnost i posvećenost kao ambasadora Srbije, kao i doprinos unapređenju odnosa Srbije i Portugala", istaklo je Ministarstvo.
Oliver Antić je bio pravnik, univerzitetski profesor i diplomata.
Rođen je u Beogradu 1950. godine. Na Pravnom fakultetu u Beogradu je magistrirao 1978, a doktorirao 1983. godine.
Na tom fakultetu je počeo da drži nastavu 1975. godine, kao stručni saradnik i asistent. U zvanje docenta biran je 1984, u zvanje vanrednog profesora 1990, a za redovnog profesora izabran je 1996. godine.
Školske 1987/88 godine dobio je Fulbrajtovu stipendiju i boravio je u SAD na Pravnom fakultetu mičigenskog Univerziteta.
Godine 2008, učestvovao je u osnivanju Srpske napredne stranke, a 2015. je imenovan za ambasadora Srbije u Portugalu.
U utorak, 22. februara, od 10 do 14 časova biće otvorena Knjiga žalosti u zgradi Ministarstva, Kneza Miloša 24. Biće otvorena i elektronska Knjiga žalosti na adresi: protocol@mfa.rs.
Detalji o datumu održavanja komemoracije i sahrane biće naknadno saopšteni.
Komentari 12
Moljac
19.02.2022 • 07:33
Ne nego u Portugalu. Zemlja se tako zove. Bez "...ije". Možda da bar pokušamo da se držimo originalnih imena gde je to moguće.
********
Ipak je u Portugaliji i Španiji, a ne u Portugalu i Španjolskoj, kako kažu naši zapadni susjedi. Svaki jezik ima svoj sistem prilagođavanja tuđih imena. Inače bismo Nemačku zvali Dojčland, Francusku Frans, Veliku Britaniju Grejt Britn, Mađarsku Mađarorsag, Slovačku Slovensko, Švedsku Sverige, Dansku Danmark, Norvešgu Norvege itd. Tako da ne, ne držimo se originalnih imena, nego ih prilagođavamo našem jezičkom sistemu. To važi i za države, i za gradove, a u nekoj meri i za lična imena (za imena papa uvek, recimo).
NN
@Profesor
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar