MUP: Od početka godine 3.410 požara

Vatrogasci u Srbiji intervenisali su od početka godine na ukupno 3.410 požara, od čega je 1.738 bilo na građevinskim objektima, saopšteno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP).
MUP: Od početka godine 3.410 požara
Foto: 021.rs

Kako se navodi u saopštenju, u požarima na građevinskim objektima, spaseno je 50 osoba, 30 je stradalo, a 45 povređeno.

Tokom zimskog perioda povećan je broj požara u stambenim objektima.
"Osnovni uzrok su neispravne elektroinstalacije, neočišćeni dimnjaci, neispravni elektrouređaji, a često i nepažnja naših građana kada ostavljaju zapaljive objekte i predmete u blizini grejnih tela", naveo je Milan Kocić iz Uprave za vatrogasno-spasilačke jedinice.
 
On je apelovao na građane da ne ostavljaju grejna tela bez nadzora, da proveravaju njihovu ispravnost, kao i da sve poslove u vezi sa elektroinstalacijama povere ovlašćenim licima.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Banderaš

    27.02.2022 19:13
    Osiguranje
    Moj prijatelj koji je skolovani,profesionalni vatrogasac u Svajcarskoj mi je pokazao statistiku da su 98% pozara podmetnuti ili namerno izazvani.
  • Marić Predrag

    27.02.2022 10:48
    Ovako veliki broj požara, kod normalnog čoveka bi morao da izazove pitanje : " Da li su preventivne mere zaštite od požara uopšte primenjene u projektno dokumentacija?", i " Ko je izdao licence za projektovanje tim licima?". Komora inženjera i tehničara bi trebalo da se zamisli, i da proveri ingerencije tih inženjera zaštite od požara, kojima je izdala licence!!! Valjda nije Mup izdao lažne licence, nekim društvima za bezbednost i zdravlje na radu i zaštitu od požara? To bi bilo kriminalno.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija

Ministar Bratina: Pad RTS-a bio bi državni udar

Ministar informisanja i telekomunikacija Boris Bratina kaže da bi trebalo ispitati "sve okolnosti koje blokiranje njihovog funkcionisanja prate", navodeći da bi "pad RTS imao smisao državnog udara".

Ko zapravo blokira RTS?

Blokada zgrada RTS u Takovskoj i na Košutnjaku, koju studenti i građani sprovode već šesti dan, odraz je velikog nepoverenja u javni servis, kao i dugogodišnjeg neprofesionalnog i politički pristrasn