VIDEO Ispovest policajca osuđenog u slučaju "Savamala": Hrkalović mi je pretila, Vučić slagao

Policajac osuđen u procesu u vezi sa nelegalnim rušenjem u Savamali Goran Stamenković, dao je intervju za KRIK u kojem govori o tome kako mu je pretila Dijana Hrkalović.

Uprkos tome što procurela dokumenta, kao i izveštaj bivšeg zaštitnika građana Saše Jankovića, ukazuju na to da je rušenje u Hercegovačkoj ulici organizovao vrh države, za uništavanje objekata pred sudom je odgovarao samo čovek koji je te noći bio šef smene Dežurne beogradske policije - Goran Stamenković.

Rušenje se dogodilo u izbornoj noći, 24. aprila 2016. godine. Bila je to noć još jednog izbornog trijumfa Srpske napredne stranke.
 
"Tu noć je oko 21 sat pozvao načelnik Zvonko Kostić. Dobio sam zadatak da, ukoliko bude došlo do nekakvog rušenja, sve pozive preusmeravamo na građevinsku inspekciju i komunalnu inspekciju. Tražio sam dodatno objašnjenje u vezi sa naređenjem, rekao je da on to naređenje dobio od načelnika Policijske uprave Veselina Milića i da se ubuduće tako postupa. Da ja nisam dobio takvo naređenje postupak te noći bi bio sasvim drugačiji. Nisam znao kakvi su planovi, ko je uključen i šta će se rušiti. Znao sam da će se nešto rušiti", priča na početku intervjua za KRIK Stamenković.
Istovremeno, intervju sa Stamenkovićem objavio je još jedan istraživački portal - BIRN. Stamenković za oba medija priča o navodima da se sa najvišim državnim zvaničnicima nagodio da mu se u zamenu za preuzimanje krivice omogući legalizacija objekta u Mirijevu.
 
Osuđeni policajac ispričao je da je u junu 2017. godine dobio poziv kojim mu je preneto naređenje načelnika da za polazak bude spreman dva-tri sata pre početka smene, odnosno oko 16 časova. Rečeno mu je i da razgovor sa njim traže Dijana Hrkalović i načelnik Policijske uprave Veselin Mijić.
 
"Tada mi je Zvonko Kostić direktno preneo da se od mene traži preuzimanje krivice za rušenje objekata u Savamali. Pitao sam ga da li je normalan, da li je svestan toga šta priča. Kada mi je rekao šta planiraju, bilo mi je loše", navodi Stamenković.
 
Na razgovoru je policajac dobio pohvale i, kako kaže, nedvosmisleno mu je poručeno da mora da prihvati odgovornost, kao i da je to zahtev ministra Nebojše Stefanovića.
 
"Rečeno je i da to dolazi sa samog vrha, od tadašnjeg premijera Aleksandra Vučića, da se vrši strahovit pritisak Evropske komisije na Srbiju kako bi se procesuirali odgovorni za nelegalno rušenje objekata u Savamali. Rečeno mi je da će država znati da ceni ukoliko budem to prihvatio, kao što će znati da ceni ukoliko ne budem želeo to da učinim, da se žrtvujem za neki viši državni interes", priča Stamenković.
U znak zahvalnosti trebalo je da mu bude omogućeno da legalizuje objekat na Mirijevu. Tog dana došlo je i do direktnih pretnji. Stamenković tvrdi da ih je izrekla bivša državna sekretarka Dijana Hrkalović.
 
"Direktne pretnje sam dobio od Dijane Hrkalović, u hodniku, nakon završenog razgovora. Rečeno mi je da se ne igram glavom, da sam pametan i iskusan, u godinama, da je ovo za vlast pitanje života i smrti i da će tako biti pitanje za moju decu. Znao sam da postoji milion načina da se naškodi mojoj porodici, posebno deci", tvrdi Stamenković.
 
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • saša

    10.03.2022 07:01
    najeb*smo
    Svedočenje ovog čoveka , u normalnim državama bi celu vladajuću kliku bacilau bajbok .
  • Rastko

    08.03.2022 13:42
    Volim Beograd
    Ako cemo iskreno svi pripadnici policije se pre prijema u sluzbu bavezno operisu od postenja a moral ionako niko takav nema niti moze da ga ima blago mu roditeljima.
  • milicica

    08.03.2022 12:38
    aneks
    Poslala sam komentar ali sam nesto propustila, mislim da je vazno a to je za sta si se sad nagodio i sta hoces da ucaris.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija