On je rekao da su u trenutku zabrane izvoza postojali ugovori za izvoz 350.000 tona pšenice.
"Tada sam rekao zautavite izvoz, jer bi nestalo 800.000 tona iz robnih rezervi", rekao je Vučić.
Dodao je da izvoz traže trgovci, a ne poljoprivrednici, pre svega Aleksandar Kostić, a i drugi kojima ne zna imena.
Vučić je rekao da će ono što ostane od pšenice država otkupiti po tržišnim cenama i da će na zalihama biti bar 20 odsto više nego što je potrošnja.
To je, prema njegovim rečima, "domaćinsko ponašanje".
Vučić je rekao i da se "umirilo" tržište nafte i naftnih derivata jer su obezbeđene dovoljne količine i "pristojna" cena.
Najavio je da će se do srede rešiti i problem da se registrovanim poljoprivrednim domaćinstvima omogući točenje goriva u kanistere, pošto je po Uredbi o ograničenju cena naftnih derivata predviđeno da se evro dizel toči samo u pogonske rezervoare poljoprivrednih mašina.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 13
akademik
živela Srbija
C
Zoki
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar