Sociolog Mihailović: Ovde se politika shvata kao rat, zato nam tako ide

Glavni istraživač Demostata sociolog Srećko Mihailović izjavio je da "ne zna da li ćemo ikad politiku shvatiti kao stvar razgovora, dogovora i kompromisa".
Kako je rekao Mihailović, "ovde se politika shvata kao rat, pa 'kom opanci kom obojci'".
"Zato nam tako ide, nekom opanci a nekom obojci, a nekom i opanci i obojci. Nekima levi opanak pre izbora, desni opanak posle izbora", rekao je Mhailović za današnji list Nova na pitanje o predstojećem susretu predsednika Srbije i Srpske napredne stranke Aleksandra Vučića i predsednika Stranke slobode i pravde Dragana Đilasa.
Kako je Mihailović naveo, "samo podanički narod može da mitologizuje kosovski boj, pa tako i danas mnogi politiku shvataju kao dvoboj između 'carstva nebeskog' i 'carstva zemaljskog'".
 
"Ipak je politika mnogo komplikovanija od ovakvih vulgarnih redukcija", naveo je Mihailović.
 
Na ukazivanje da je koalicija oko Socijalističke partije Srbije (SPS) od ulaska u savez za Srpskom naprednom strankom (SNS) izgubila više od 200.000 glasova do ovih izbora a sada dobila više od 100.000 glasova nego na prethodnim, on je rekao da "sve u svemu Ivica Dačić donosi vlast ili je barem dobar talisman".
 
"Gde ide Ivica ide i vlast, zar nije svojevremeno tako bilo sa (Borisom) Tadićem, juče sa Vučićem, a verovatno i sutra isto. Zlobnici primećuju da feniks Ivica i njegov SPS pomalo podsećaju na Dušana Mihajlovića i njegovu Novu demokratiju", rekao je glavni istraživač Demostata.
  • dobrivoje

    11.04.2022 08:50
    Kosovski boj
    Kako ga samo uplete u dnevnu politiku da mi je znati?Svaka velika nacija ima svoje mitove,recimo Izrael i Masada
  • pobogu

    11.04.2022 07:55
    "Mihailović: Ovde se politika shvata kao rat, zato nam tako ide"


    Ovde je politika kriminal - biznis koji je iznad svakog zakona i ustava...

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija