Najčešće se beleži fizičko ili kombinovano - verbalno, psihološko i fizičko zlostavljanje, pišu Novosti.
"Analiza je pokazala i da se najveći procenat odnosi na prijave vršnjačkog nasilja, koje je primećeno u oko 90 odsto situacija", poručuju iz Ministarstva ali dodaju da je znatno manje slučajeva u kojima su zaposleni nasilni nad učenikom.
Osim fizičkog nasilja, koje škole prijavljuju, u toku poslednje dve godine učestalije su prijave u vezi sa digitalnim nasiljem.
Iz Ministarstva napominju da je uspostavljen sistem za prevenciju i reagovanje u slučajevima nasilja u školama, a da na pojedinačne situacije reaguju same škole u skladu sa Pravilnikom o protokolu postupanja u odgovoru na nasilje, zlostavljanje i zanemarivanje.
Ističu da se stručna podrška pruža učenicima, roditeljima i nastavnicima, a za svaku konkretnu situaciju definiše u tzv. Operativnom planu zaštite, koji sadrži mere i aktivnosti koje se preduzimaju u školi.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 1
HQ
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar