Ovu informaciju potvrdili su za
"Novosti" Vukanovi roditelji.
Kako kažu, sportista je insistirao na tome da ostane anoniman.
- On je veliki čovek za našu porodicu, promenio je tok cele akcije. Uz ostatak ljudi koji su do sada pomagali, učinio je mnogo da spasimo Vukana - rekla je Vukanova mama Ivana.
Trenutno za Vukanovo lečenje nedostaje oko 950 hiljada evra.
U njegovom rodnom Vranju gotovo svakodnevno organizuju se najrazličitije akcije za prikupljanje pomoći, a i kutije u koje građani mogu ostaviti svoj prilog raspoređene su u velikom broju objekata u gradu.
Iz bolnice Bethesda u Budimpešti Vukanovim roditeljima je pre nekoliko dana javljeno da postoji jedan slobodan termin za prijem u bolnicu, 18. maja. Zbog trenutnog Vukanovog stanja bilo bi najbolje iskoristiti taj termin.
- Kod ove bolesti je najbitnije što pre primiti Zolgensmu. Mi moramo da pokušamo da skupimo novac, ne smemo to lako ispustiti. Sada ste nam potrebni više nego ikada, jer mi verujemo da do 18. možemo skupiti novac i otići u Budimpeštu - napisano je na Fejsbuk stranici "Da i Vukan pobedi SMA".
Vukan Stoiljković je još jedna beba koja boluje od spinalne mišićne atrofije (SMA) i kojoj je potreban najskuplji lek na svetu.
Vukanu možete da pomognete na sledeće načine:
Slanjem SMS poruke: Upisati 1239 i poslati SMS na 3030
Slanjem SMS poruke iz Švajcarske: Upisati human1239 i poslati SMS na 455
Uplatom na dinarski račun: 160-6000001381533-66
Uplatom na devizni račun: 160600000138150165
IBAN: RS35160600000138150165
SWIFT/BIC: DBDBRSBG
Uplatom platnim karticama putem linka: E-doniraj
Uplatom sa PayPal naloga putem linka: PayPal
Skeniranjem NBS IPS QR kod-a na mBanking aplikaciji: NBS IPS QR kod
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 12
Mark
zlo
Biba
Mozda je vlast mogla da usmeri novac u ovu svrhu umesto onih bezveznih bilborda gde se nakon izbora zahvaljuju narodu. To je bacanje para koje nekome moze mnogo da pomogne.
Pustio sam 2 sms. Ako svako ko veceras ode do grada preskoci jedno pice i pusti sms, novac ce biti prikupljen.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar