Kako je dodao, time bi se LGBT osobama u Srbiji obezbedila sveobuhvatna sistemska zaštita.
Pašalić je u saopštenju naveo da LGBT osobe u Srbiji ne mogu u potpunosti da uživaju sva prava.
On je naveo da je značajan pomak u sistemskoj zaštiti LGBT osoba učinjen prošle godine izmenama zakona o rodnoj ravnopravnosti i o zabrani diskriminacije kojima se brani diskriminacija na osnovu polnih karakteristika.
"Ipak, neophodno je izmeniti još nekoliko zakona kako bi njihov položaj bio kvalitativno unapređen“, rekao je Pašalić.
Naveo je i da bi izmenama Krivičnog zakonika trebalo krivična dela izvršena na osnovu seksualne orijentacije tretirati kao dela rasizma i netolerancije. Dodao je da bi izmenama Zakona o besplatnoj pravnoj pomoći trebalo LGBTI osobe uvrstiti u kategoriju korisnika u osetljivom položaju.
U znak podrške LGBT osobama, zamenica zaštitnika građana za rodnu ravnopravnost Jelena Stojanović sa saradnicima istakla je zastave pripadnika LGBT populacije na zgradi Institucije Zaštitnika građana.
Komentari 6
Nemanja
Na svu sreću, taj i takav "narod" nestaje ekspresnom brzinom.
Лиманац
Закон није прошао и неће проћи, помирите се са тим.
Vule
Nek je stavlja sebi kuci, a moglo bi se i tuzilastvo pozabaviti time.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar