Kako UNS navodi, pismom mu se obratilo 12 novinara i urednika Glasa javnosti, navodeći da im u ugovorima o radu ne stoji suma za koju rade, a da se od njih zahteva da rade smene od po 10 sati uz jedan slobodan dan nedeljno.
Dodaju i da im Rodić nije isplaćivao ni minimalac na račun, niti izdavao obračun za plate, što je zakonska obaveza poslodavca.
Navode i da svakom radniku koji najavi tužbu Rodić naglasi "da njega nije uspeo da uništi ni ministar Mlađan Dinkić, a tek sada niko neće da ga pipne jer je on dobar sa predsednikom Srbije", stoji u saopštenju UNS.
Šefica produkcije Dragana Đokić rekla je za UNS da su stupili u štrajk 13. maja u 17 sati, a da su neki od potpisnika pisma u međuvremenu dali otkaz, a neki su dobili otkaze, dok je svakom Rodić ostao dužan bar poslednju platu.
Ona je rekla i da ih je vlasnik optuživao za nepoštovanje radnih obaveza, a marketing firme za nedovoljne prihode koje "Glas javnosti" ostvaruje.
Kada su ga obavestili o štrajku Rodić je rekao da oni koji u ponedeljak, 16. maja dođu na posao dobiće povećanje plate od 30 do 50 odsto, a za one koji ostanu u štrajku rekao je da "nema potrebe ni da dolaze na posao", navodi UNS.
Na pitanje o štrajku zaposlenih u "Glasu javnosti", Radisav Rodić za UNS kaže da niko nije u štrajku, već da su to "foliranti", a u stvari se radi o "diverziji i sabotaži".
"Ja nisam dužan da plaćam sabotažu. Njihovi rezultati govore o njihovom radu. Oni ovo rade da prikriju svoje propuste u radu. Moji advokati pripremaju tužbu za opstrukciju i sabotažu zbog neizvršenih radnih obaveza protiv odgovornih rukovodilaca koji su ovo organizovali, a možda im je neko to i platio", rekao je Rodić za UNS.
Komentari 3
Kopar
Pištika
Dragan V.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar