Kako CNN ocenjuje do trogodišnjeg ugovora između Srbije i Rusije došlo je u nezgodno vreme i daje taj sporazum "zadao novu glavobolju zapadnim saveznicima, a posebno Evropskoj uniji".
Novi gasni sporazum Srbije sa Rusijom bi mogao biti neprihvatljiv za neke zemlje članice EU, navodi CNN i dodaje da ostaje da se vidi da li će on otežati pregovore o pristupanju Srbije EU ili će Brisel imati drugačiji pristup.
CNN podseća da planovi za proširenje EU obuhvataju i Srbiju, koju Brisel smatra ključnom zemljom zapadnog Balkana zbog broja njenih stanovnika, njenog geografskog položaja, kao i političkog uticaja koji ona ima u regionu i konstatuje da bez srpske vlade ne mogu se voditi razgovori o budućnosti Bosne i Hercegovine i Kosova.
Američka televizija navodi i da Srbija ima veliku korist od bliskih odnosa sa Rusijom i da neće hteti da ih prekine čak i ukoliko bude primljena u EU.
Iako je Srbija podržala nekoliko rezolucija UN-a kojima se osuđuje ruska invazija, nije se uskladila s Briselom po pitanju sankcija protiv Moskve, a to je nešto što se EU očekuje od država kandidata za članstvo, zaključuje CNN.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 12
5 minuta googlea
Između ostalog zakupilu su Pakistansku luku na 99 godina i sagradili železnicu preko Tibeta i Himalaja da izbegnu Malajski moreuz i moguće buduće blokade, zatim Pirejsku luku, železnicu preko Turske, produžili su Sibirsku železnicu do Poljske itd.
Svuda su Kinezi to debelo platili.
Jedino su u Srbiji naleteli na režim koji je podigao njihovu cenu radova i uzeo kredite od Kine da plati njihove radnike - za njihov projekat.
Roki
Обсервер
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar