Tomić je rođen 1936. godine u Prištini, a školovao se u Beogradu gde je i završio Tehnološko-metalurški fakultet, prenosi Pink.
Karijeru je gradio u "Rekordu" gde je došao do mesta generalnog direktora. Posle "Rekorda" zaposlio se u "Jugopetrolu" na mestu generalnog direktora. Biran je za predsednika Saveza inženjera i tehničara Jugoslavije.
Sa mesta šefa poslaničke grupe SPS izabran je 1994. godine za predsednika Narodne skupštine i na tom mestu ostao do oktobarskih promena 2000. godine. Bio je na mestu vršioca dužnosti predsednika Republike Srbije od 23. jula 1997. godine do 29. decembra 1997. godine.
Predsednik SPS-a Ivica Dačić je u pisanoj izjavi naveo da je Tomić "svojim ogromnim radom, znanjem i upornošću prešao sve stepenice kao stručnjak u privredi, a u isto vreme i kao posvećen javni radnik - od inženjera u rakovičkom "Rekordu" i opštinskog delegata, do generalnog direktora "Jugopetrola" i predsednika Narodne skupštine".
"Dragan Tomić je bio čovek koji je bolje od mnogih poznavao Srbiju i naše ljude sa kojima je proveo čitav svoj vek, voleo je iznad svega svoju zemlju i dao joj je sve svoje znanje i trud", naveo je Dačić u pisanoj izjavi.
Saučešće porodici izjavio je i predsednik Aleksanar Vučić i u telegramu istakao da je Tomić bio vrstan inženjer i rukovodilac u privredi, kao i da je preuzeo odgovorne političke dužnosti u teškim i izazovnim vremenima.
"Cenio sam njegovo ozbiljno, savesno i odgovorno ponašanje u, ponekad, uzavreloj domaćoj političkoj areni, a nadasve lojalnost i doslednost u mišljenjima i stavovima, iako se sa njima nisam uvek slagao", naveo je Vučić.
Komentari 4
Fan klub Lava Kesica
Лиманац
Брале ја сам био саркастичан и заправо сам рекао да су данашњи политичари све јајаре које су покуповале дипломе, само треба читати између редова. А успут сам навукао ботине да ми дају плусеве јер су глупи да протумаче сарказам.
Zemlja čudesa
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar