Najviše novca, 3,2 milijarde dinara, Beogradu je dodeljeno iz tekuće budžetske rezerve, piše
Nova ekonomija.
Novac iz tekuće budžetske rezerve se prenosi u gradski budžet rešenjima Vlade. Kako je Nova ekonomija već pisala, najčešće obrazloženje, kada su u pitanju uplate Beogradu, jeste da se novac prenosi "iz razloga koje nije bilo moguće predvideti u postupku pripreme i donošenja budžeta, a koji mogu dovesti do ugrožavanja tekuće likvidnosti".
Istovremeno, tadašnji zamenik gradonačelnika Goran Vesić je u oktobru prošle godine kazao da je budžet glavnog grada "najveći u novijoj istoriji grada, što je dokaz da se u Beogradu dobro posluje".
Ministarstvo finansija je na ime tekućih i nenamenskih transfera gradovima prošle godine uplatilo ukupno 14 milijardi dinara (119 miliona evra), navodi se u izveštaju Državne revizorske institucije (DRI).
Ubedljivo najviše novca otišlo je Beogradu, a zatim Nišu 1,3 milijarde dinara (11,1 miliona evra), dok je Leskovac dobio milijardu dinara (8,7 miliona evra). Novi Sad je, kao jedinica lokalne samouprave, takođe dobio milijardu dinara, ali ova uplata spada u transfere za AP Vojvodinu.
Iz budžeta Ministarstva uplaćeno je ukupno 9,6 milijardi dinara za lokalne samouprave u Vojvodini.
Osim gradovima i lokalnim samoupravama, Ministarstvo je novac prenosilo i opštinama.
Ukupno 20,4 milijarde dinara (174 miliona evra) je na ime tekućih i nenamenskih transfera preneto nivou opština.
Komentari 3
Jajajajajajaja
Kum
Statističar
© 2022 - Republički zavod za statistiku. Sva prava zadržana
Finansirano od strane Evropske unije
2020, Regionalni bruto domaći proizvod po stanovniku, indeh nivoa [indeks]
REPUBLIKA SRBIJA: 100,
Region Južne i Istočne Srbije: 65,4
Region Šumadije i Zapadne Srbije: 66,7
Region Vojvodine: 95,9
Beogradski region: 171,5
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar