"Megatrend" budućim studentima: "Dobar advokat zna zakon. Pametniji vodi sudiju na ručak"

Univerzitet Megatrend je na svom Fejsbuk nalogu objavio reklamu u kojoj poziva buduće studente prava da upišu taj smer na njihovom univerzitetu uz krajnje neobičnu poruku.
"Dobar advokat zna zakon. Pametniji vodi sudiju na ručak", poručuje Megatrend uz napomenu da je reč o citatu Marka Tvena.
Nova.rs piše da ovo nije prvi put da Megatrend na ovakav način ubeđuje buduće akademske građane da izaberu taj fakultet.
 
Oni su početkom godine objavili poziv budućim studentima da upišu ovaj fakultet tvrdeći da je to najsigurniji put ka dobijanju predsedničke funkcije.
 
"Fotelju obezbedi, od Slobe do Vuleta, a ti - izaberi", pisalo je u poruci, uz koju je objavljena slika fotelje. Ko su "Sloba" i "Vule" iz Megatrendove reklame može se samo nagađati, ali su mnogima prva asocijacija bivši i sadašanji predsednici Slobodan Milošević i Aleksandar Vučić.
 
Inače, Univerzitet Megatrend je u više navrata bio u centru pažnje zbog spornih doktorata. Na njemu je doktorsku disertaciju odbranio Nebojša Stefanović, čija je i fakultetska diploma dovedena u pitanje. Stručna javnost tvrdila je da je Stefanović plagirao doktorat, što je on demantovao.
 
Takođe, Mića Jovanović je 2014. podneo ostavku na funkciju rektora tog univerziteta, nakon što je Ministarstvo prosvete utvrdilo da on nema doktorat za koji je tvrdio da je stekao 1983. godine, na Londonskoj školi ekonomije. Kako su pisali mediji, Jovanović je tvrdio da je doktorirao pod mentorstvom profesora Stivena Vuda, ali je profesor Vud to demantovao rekavši da je Jovanovićeva teza bila odbijena. On je, međutim, u maju 2019. ponovo izabran za rektora.
 
Kako je objavila Politika u avgustu 2014, Komisija za akreditaciju i proveru kvaliteta utvrdila je da za većinu doktorskih disertacija odbranjenih na Univerzitetu "Megatrend" nije ispunjen uslov za pristupanje odbrani doktorske teze, jer nisu priloženi dokazi da su kandidati pre odbrane publikovali rad u relevantnim međunarodnim časopisima, što je osnov za sprečavanje plagijata.
 
Utvrđeno je i da među zaposlenima ima nastavnika strukovnih studija iako ni na jednom fakultetu nisu akreditovane strukovne studije, a sumnjiv je i odnos broja diplomiranih i upisanih brucoša koji na pojedinim programima iznosi i do 240 odsto.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Mitke83

    12.07.2022 11:14
    Mica megatrend
  • dijasporac

    11.07.2022 22:36
    @rešenje postoji
    Drzavna advokatura je postojala/postoji samo u totalitarnim drzavnim sistemima tipa Staljinov SSSR, Kimova DNR Koreja... cak i u bivsoj YU Tito i KPJ nisu ukinuli privatnu advokatsku praksu. Jednostavno, advokat mora biti politicki nezavistan, sto bi trebali biti i sudije iako ih drzava placa.

    Megableja (i ostali srpski privatni univerziteti) sluzi za obrazovanje ljudi koji nisu dovoljno kvalitetni da upisu regularne studije na regularnom univerzitetu. Posto je to svima u Srbiji poznato jedino mesto gde se takav diplomac moze zaposliti je drzavna sluzba jer je sama drzava izjednacila kadrove sa tih "skola" sa kadrovima sa regularnih skola. Privatnom poslodavcu na pamet ne pada da zaposli jednog diplomca sa Megableje na poziciju ekonomiste, pravnika... ali zato ce dojucerasnji tesar ili kafedzija sa diplomom menadzmenta, ma sta to u njihovom slucaju znacilo, dobiti pozciju referenta, rukovodioca, generalnog direktora ili ministra u javnom preduzecu/drzavnpj upravi.
  • zgađen

    11.07.2022 18:45
    Korisni ko banke i osiguranja
    O advokatima nikad nisam imao visoko mišljenje, čast malobrojnim izuzecima. Privatna praksa se odvija po principu: Pare na sunce. Tako je u celom svetu, a u smrdiji još i gore.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija