Tadić je za list Danas rekao da su ti "Đilasovi napadi" počeli 2014. godine, kada je Tadić pristao na konsultacije za formiranje Vlade.
"Te godine je još uvek postojala nada da se održi kultura dijaloga i zato sam i prihvatio poziv na konsultacije, a Đilas me je optužio da sam napustio Demokratsku stranku da bih ušao u vlast sa Vučićem", rekao je Tadić.
Tadić je dodao da je Đilas uticao i na raskol trenutne opozicije, da bi nekoliko dana pred izbore on dao najveći legitimitet i Vučiću i njegovom izbornom rezultatu.
"I ujedinjenje opozicije pred ove izbore (Đilas) je razorio pod izgovorom da neće da sarađuje sa onima koji su predložili predstavnike za nadzorna tela za kontrolu izbora, jer time daju legitimitet ovom režimu", ocenio je Tadić.
Upitan kakvi su danas odnosi Srbije i Hrvatske, Tadić je rekao da se ponovo uvodi "opasan diskurs mržnje" u srpsko-hrvatske odnose.
"Od regionalnog pomirenja došli smo do toga da predsednik Srbije implicitno optužuje one koji idu u Hrvatsku na letovanje i da govori da se ponosi time što on nikada nije hteo tamo da ide na more", kazao je on.
Tadić je dodao da Vučićeva izjava da do pomirenja "ne može doći i da nije realno", govori o tome da je na vlasti isti onaj Vučić koji je bio i '90-tih godina.
On je rekao da ne postoji privatna poseta predsednika jedne države drugoj u smislu zaobilaženja procedure.
"Ne može predsednik države neku posetu da prosto da proglasi privatnom i da time onda pravda odlazak na drugu teriotoriju mimo utvrđenih pravila. Protokol je nepisano pravilo koje svaki civilizovani državnik poštuje", kazao je Tadić.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 24
Ћилас етикетом
Djekson
Od toga Tadic Zivi
Dragan
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar