Radi se o imovini koja se nalazi u Master planu koji čine vojne nepokretnosti koje nisu neophodne za funkcionisanje Vojske Srbije i predviđene su za otuđenje zaključcima Vlade Republike Srbije, prenosi
Nova ekonomija.
Deo primanja, 15 miliona dinara je preknjižen na Upravu za snabdevanje, pa su tako primanja Ministarstva iskazani u iznosu od 718 miliona dinara, piše u izveštaju Državne revizorske institucije (DRI) u kojem su analizirani finansijski izveštaji MO.
Najveći kupac vojnih nepokretnosti, kako se vidi iz izveštaja, bio je Grad Subotica od kojeg je Ministarstvo primilo 209 miliona dinara.
Među kupcima je i preduzeće za proizvodnju, trgovinu i usluge "Granice" koje je 125 miliona dinara, kao i "Kvalitet gradnja" koji je kupio nepokretnosti za 118 miliona dinara.
Među ostalim kupcima su Grad Beograd, Novi Sad, Pirot, Smederevo, Kikinda, Kuršumlija.
U izveštaju se navodi i da su primanja od otkupa stanova i garaža koje koristi Ministarstvo odbrane iznosila 654 milion dinara. Primanja su ostvarena prodajom i otkupom stanova i garaža na osnovu zaključenih ugovora sa Ministarstvom.
Od prodaje pokretne imovine, sa druge strane, Ministarstvo je ostvarilo primanja od 1, 4 milijarde dinara. Ovo se odnosi na prodaju pokretnih stvari koje koristi Ministarstvo odbrane i Vojska Srbije.
Kada se radi o pokretnoj imovini, najviše sredstava je uplatilo preduzeće "Zenitprom", 462, 5 miliona dinara (31,64 odsto), zatim preduzeće Jugoimport SDPR je uplatilo 226 miliona dinara. "Krušik" je Ministarstvu uplatio 17,9 miliona dinara, a "Kosmos" (Banja Luka) 4,5 miliona dinara.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 3
wtf
Z
pera
a i dalje si najveci srbski patrijota i rodmoljub
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar