Na njegovo mesto je imenovao Milicu Šarić, dosadašnju glavnu urednicu CINS-a.
Centar za istraživačko novinarstvo Srbije (CINS) je neprofitna nevladina organizacija, posvećena istraživačkom novinarstvu, čiji je osnivač NUNS.
Čečen je na čelo CINS-a došao 2010. godine i u prethodnih 12 godina utemeljio je pouzdanu i respektabilnu redakciju, koja je za svoje istraživačke tekstove zaslužila brojne domaće i međunarodne nagrade, navodi NUNS u saopštenju.
S obzirom na to da su redakciju uvek činili uglavnom mladi novinari, Čečen je tokom mandata izveo na novinarski put brojne koleginice i kolege, koji su danas poznata i priznata novinarska imena.
"Članovi Izvršnog odbora NUNS i zaposleni u Sekretarijatu našeg udruženja i Centru za istražovačko novinarstvo Srbije žele mu sreću u daljem radu, uvereni da će i na novom poslu istrajavati u poštovanju Kodeksa i novinarskih standarda", navodi NUNS.
Milica Šarić je do sada obavljala funkciju glavne urednice CINS i IO NUNS smatra da je ona logični izbor za naslednicu Branka Čečena, s obzirom na to da je i sama učestvovala u etabliranju CINS kao jednog od najpoznatijih i najpouzdanijih nezavisnih medija u Srbiji. Nova upraviteljka se bavi istraživačkim novinarstvom i proverom činjenica (fektčekingom) od 2012. godine, a od oktobra 2018. je glavna i odgovorna urednica CINS. U 2017. godini dobila je EU nagradu za najbolju mladu istraživačku novinarku u Srbiji.
Deo je istraživačkog tima koji je iste godine osvojio Evropsku novinarsku nagradu za istraživačko novinarstvo za seriju članaka o neuspeloj borbi protiv korupcije u Srbiji, kao i nagrade "Anthony Lewis" za izuzetnost u izveštavanju o vladavini prava i "Dušan Bogavac" za etiku i hrabrost.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar