Vučić je sa Tarnerom razgovarao o bilateralnim odnosima, evropskim integracijama Srbije i o dijalogu Beograda i Prištine, saopštilo je Predsedništvo Srbije.
Vučić je Tarneru zahvalio zbog zalaganja za nastavak jačanja odnosa Srbije i SAD.
"Zahvalio sam kongresmenu Tarneru na zalaganju da se jačanje odnosa između Srbije i SAD nastavi, ali i na snažnom ekonomskom zamahu naše zemlje, koja želi da zajednički radimo na projektima od obostranog interesa i da pređemo u višu fazu partnerske saradnje", naveo je Vučić na Instagramu uz fotografije sa sastanka.
Iz Predsedništva je saopšteno da je Vučić istakao da je Srbija posvećena što sadržajnijoj saradnji sa američkom administracijom, te da je unapređenje odnosa Srbije i SAD od najvećeg značaja, posebno u oblasti ekonomije.
Konstatovao je da je robna razmena dveju zemalja na rekordnom nivou i da će prvi put da pređe 1,2 milijarde dolara.
Vučić je zahvalio zbog kontinuirane podrške Vašingtona putu Srbije ka EU, na kojem, kako je rekao, Srbija vredno radi uz neophodne reforme.
On je rekao da Srbija ulaže ogroman napor u dijalog uz posredovanje EU, kao jedini pravi put za postizanje održivog dogovora sa Prištinom i rešavanje kriznih situacija izazvanih jednostranim potezima tamošnjih vlasti.
Kongresmen Tarner je rekao da veoma ceni liderstvo predsednika Vučića i njegovu ulogu u održavanju mira i stabilnosti u regionu, i da je impresioniran ekonomskim rezultatima Srbije. On je konstatovao da je svaki put kad dođe u Srbiju, vidljivo njeno veće približavanje EU.
Takođe je pohvalio Otvoreni Balkan kao važnu inicijativu za regionalnu saradnju.
Predsednik Vučić i kongresmen Tarner su konstatovali da saradnja Vojske Srbije s Nacionalnom gardom Ohaja daje snažan podsticaj sveukupnim odnosima Srbije i SAD.
Komentari 1
Cvarkov
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar