Oni su pozvali nadležne institucije da zaustave pritiske i uznemiravanje lokalnog biznismena Dejana Nikolića Kantara na tu redakciju, saopštilo je Udruženje novinara Srbije.
"Naše organizacije ove aktivnosti vide kao drski pokušaj lokalnog moćnika da zapreti medijima, ućutka ih, ugrozi zaposlene, zastraši ostale novinare i udalji ih od kritičkog izveštavanja o Kantaru i njegovim poslovnim interesima. Ovu taktiku veoma često koriste moćnici u Srbiji smatrajući da mogu nekažnjeno da prete medijima", navodi se u saopštenju EFJ, prenosi UNS.
EFJ je pozvao srpske vlasti da obezbede bezbednost novinara i svih zaposlenih u OK radiju i pokažu da pretnje novinarima poput tih ne prolaze nekažnjeno i pozdravili podršku koju je tom radiju pružila Stalna radna grupa za bezbednost novinara i šira novinarska zajednica u Srbiji.
Naglasili su da će nastaviti da prate slučaj, uključujući i sledeće ročište na sudjenju o napadima na OK Radio koje je zakazano za 30. septembar.
Pored EFJ-a protestu povodom pritisaka na OK radio su se pridružile i organizacije Artikl 19, Internacionalni institut za štampu (IPI), Evropski centar za slobodu medija (ECPMF), Neograničena sloboda štampe (FPU) i Opservatorija za Balkan i Kavkaz Transeuropa.
Komentari 1
Vranjanka iz NS
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar