Sindikalci pisali Vučiću: Pola miliona nerešenih zahteva u katastru

Broj nerešenih zahteva u Republičkom geodetskom zavodu (RGZ) se poslednjih nekoliko godina sa 150.000 utrostručio na više od 500.000.
Sindikalci pisali Vučiću: Pola miliona nerešenih zahteva u katastru
Foto: 021.rs
To navode tri sindikata RGZ-a u otvorenom pismu koje su poslali predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću, prenosi Nova ekonomija.
Jedinstvena organizacija sindikata Nezavisnost, Sindikat zaposlenih RGZ i ASNS u otvorenom pismu navode da su izostale reakcije nadležnih institucija o načinu rukovođenja Republičkim geodetskim zavodom i "sve jasnijim urušavanjem" te institucije.
"Broj drugostepenih žalbi je nepoznat, a način njihovog rešavanja je tema za ozbiljnu istragu nadležnih organa", dodaje se u saopštenju.
 
U pismu se navodi da se na brojne argumente i dokaze niko ne oglašava, a oni koji su nadležni se ne mešaju u svoj posao.
 
"Sindikatima su nedavno dostavljene informacije o nepokretnostima koje su u vlasništvu direktora Borka Draškovića i ljudima koji su sa njim povezani. Uvidom u Registar imovine koji vodi Agencija za borbu protiv korupcije utvrdili smo da ima neprijavljenih nepokretnosti i u skladu sa time podneli prijave Agenciji i Višem javnom tužilaštvu. Umesto da dobijemo informacije o pokrenutom postupku, u Registru se preko noći pojavljuju neke nepokretnosti na koje smo ukazali", piše u saopštenju tri sindikata RGZ.
 
U periodu od 2014. godine do danas prosečna plata katastarskog referenta je sa nivoa prosečne zarade u Srbiji, kako piše u saopštenju, stigla do nivoa minimalne zarade.
 
"Istovremeno je primetno da je direktor RGZ-a uvećao svoje imovno stanje i broj nepokretnosti. Samo za stan u Beogradu i apartman na Kopaoniku koji vrede oko 300.000 evra, potrebno je da radi 18 godina i prima platu direktora RGZ-a", navodi se u saopštenju.
 
Katastar nepokretnosti bio je blokiran 14. juna ove godine i blokada je trajala do 11. jula. Sindikati pdosećaju da su tražili da Tužilaštvo za visokotehnološki kriminal izađe sa izveštajem o tom događaju.
 
"I pored činjenice da je MUP još 4. avgusta ove godine dostavio svoj izveštaj Tužilaštvu, u javnosti nema zvanične informacije za blokirani katastar. Istovremeno, protiv predstavnika sindikata RGZ-a se podnose besmislene i lažne prijave o njihovom navodnom učešću u hakerskom napadu na RGZ", navodi se u pismu.
 
Predsednici sindikata su suspendovani i udaljeni sa posla upravo zbog toga što su se obraćali predsedniku Srbije i predsednici tehničke Vlade i tražili da se utvrdi i objavi istina i utvrdi odgovornost, piše u otvorenom pismu.
  • Igor

    09.10.2022 12:33
    Ne razumem jedno, doneseš im sve papire, svi okolo urade svoje a katastar dve godine ne donosi rešenje!? Pokušavam da shvatim način njihovog rada i zaključujem da su oni najveći neradnici u Srbiji. Ne znam ko odlučuje da li predmet treba da se reši, radnik ili direktor, šef ili onaj na šalteru?
  • Macak

    09.10.2022 11:05
    I 18 hiljada predmeta
    nereseno od 2012 e godine za duplu prodaju stanova gde se bivsi vlasnici prevaranti koji su pet puta prodali JEDAN TE ISTI STAN setaju na slobodi a pet porodica nakon placenih 50 hiljada eura svako zivi kao podstanar jer drzava Srbija je jedina u Evropi koja dozvoljava KUPOVINU STANOVA ZA GOTOVINSKI NOVAC BEZ POREKLA NOVCA.

    Donesete kesu sa parama iz Madagaskara date kesu sa parama sa Madagaskara prodavcu stana u Novom Sadu,Vojvodini ili bilo gde u Srbiji ukljucujuci i Beograda i nakon toga prodavac i kupac overe ugovor o kupoprodaji stana sa pecatom Republike Srbije.

    Postali ste vlasnik stana sa kesom para iz Mozambika i da Vas niko nista nije pitao "Odakle Vam para".

    Ako nesto ostane "preko" zna se kome ide.


  • Jaa

    09.10.2022 10:47
    sve su u pravu, mafija, posteni nomogu da upisu a izmisljene adrese se upisuju, razbiti krimi organizaciju I odgovornosti uz obestecenje, pozzz

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija