Zašto Vučić daje mladima 5.000 dinara: To je populistička fatamorgana

Komentarišući vest da će mladi od države dobiti "novogodišnji poklon" od 5.000 dinara, politikolog, Fahrudin Kladničanin, kaže da je to još jedna mera kojom se kupuje mir u kući.
On za Danas dodaje da je od pandemije korona virusa to postala ustaljena praksa ovog režima da razne kategorije društva dobijaju bespovratnu novčanu pomoć kojom se manifestuje snaga ekonomskog tigra, koji se zove Srbija.

– U moru problema sa kojima se Srbija suočava u ovom trenutku, ovakve najave treba da oraspolože narod, a zapravo su populistička fatamorgana – smatra Kladničanin.

Prema rečima glavnog urednika portala Forum, Dragana Banjca, Aleksandar Vučić za Kosovo nema spasonosnu formulu.
 
– Da li da to, kupujući ih sa pet hiljada dinara i ponižavajući ih prebaci na mlade? Teško. Oni nisu stranački organizovani, pride većina voli više Putina nego njega – kaže sagovornik Danasa.
 
– Njemu je znano da bi uvođenje sankcija "bratu Vladimiru" bilo dobro za narod i državu, ali kako to ne bi pogodovalo i njemu on bi da to, ako ikako može, svali na nekog drugog. Na poslanike? Ne, oni su svi njegovi i deluje dosta providno. Što se tiče sankcija najbolje bi bilo da ih Rusija sebi uvede u ime Srbije. On bi i tada bio protiv – napominje Dragan Banjac.
 
Potom konstatuje da Vučić nije, kako kaže, sateran u ćošak.
 
– Svet ga, mada ima mehanizme, ne pritiska dovoljno, a u zemlji u kojoj je obesmislio i uništio sve institucije i zarobio medije, trenuto mu niko ne može ni pera odbiti. Opozicija praktično ne postoji, a svetina voli njegove lagarije – zaključuje Banjac.
 
Fahrudin Kladničanin napominje da je sasvim jasno da Srbija poslednjih meseci trpi snažne pritiske iz međunarodne zajednice o uvođenju sankcija Rusiji.
 
– Predsednik je potvrdio da postoji predlog Francuske i Nemačke o čemu je pre nekoliko nedelja pisao i portal iz Albanije, mi ne znamo šta je predlog dve najmoćinije zemlje EU, ali imamo jasno priznanje koje predsednik Vučič prvi put pominje, to je kako je najveća greška prihvatanje Srbije što je EU prihvatila da rukovodi rešavanjem konačnog statusa Kosova. Na teritoriji Evrope se trenutno vodi rat, pa je zbog raznih geopolitičkih interesa za EU važno, ali nije prioritetno rešavanje statusa Kosova – smatra Kladničanin.
 
Dodaje da bi EU više cenila u ovom trenutku kada bi već sutra Srbija uvela sankcije Rusiji, nego da prekosutra bude rešen status Kosova.
 
– U tom pogledu je pritisak na Srbiju sve veći, dok se Srbija mora rukovoditi isključivo svojim interesima, po meni, to je put prema Evropskoj uniji, koliko god to u ovom trenutku deluje daleko, otežano i neostvarivo. Rat u Ukrajni traje devet meseci, a mi novu vladu nemamo sedam meseci i to je povezano sa međunarodnim pritiskom kako bi se što više oteglo donošenje ključne odluke važne za EU – uvođenje sankcija Rusiji. Ekonomski program koji se odnosi na povećanje penzija, plata, jednokratnoj pomoći za mlade je ozbiljno pitanje za ekonomske stručnjake, ipak smo mi daleko od ekonomskog tigra, čini mi se da smo sve bližu kuvanoj žabi na raznim nivoima – zaključuje Fahrudin Kladničanin.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Dudule

    10.10.2022 18:03
    Malo li je
    Ostavite kladionice kupite pet cepanica drva tolika je pomoc
  • Sale

    10.10.2022 09:04
    Hajde da pitamo diktatora zašto samo mladima daje novčanu pomoć. Na internetu se može naći e-mail njegovog kabineta. Ja ću mu danas postaviti to pitanje.
  • pobogu

    10.10.2022 09:02
    "Zašto Vučić daje mladima 5.000 dinara"


    Zato sto je to sve sto im moze dati.

    A uzeo im je sve - zdravu perspektivu, zdravu percepciju, zdravu valorizaciju, zdravu sadasnjost i buducnost, zdravu drzavu...

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija