Nova ekonomija piše da je novac isplaćen na ime izgubljenih parničnih postupaka po odštetnim zahtevima.
Srbija je, inače, u poslednjih deset godina za kazne i penale platila milijardu evra.
Šteta je nastala kao posledica izvođenja radova na deonicima auto-puta od strane izvođača radova, piše u izveštaju Državne revizorske institucije (DRI).
DRI je objavio izveštaj o reviziji finansijskih izveštaja "Koridora Srbije" za 2021. godinu.
Radi se o šteti koja je nastala usled vibracija, zauzeća zemljišta, nemogućnosti pristupa parcelama i nedozvoljenog ulaska u posed deonicama izgradnje auto-puta Кoridora 10 i Кoridora 11, ali i na deonicama izgradnje paralelnih nekomercijalnih puteva, oštećenjima…
Kako se objašnjava u izveštaju DRI, za iznos isplaćenih sredstva Koridori ispostavljaju izvođaču radova klejm (odštetni zahtev za dodatno plaćanje tokom ugovora u građevinarstvu).
Zakonom o obligacionim odnosima propisano je da Naručilac i Izvođač radova na nepokretnosti solidarno odgovaraju trećem licu za štetu koja mu nastane u vezi sa izvođenjem tih radova.
Koridori su trenutno stranka u postupcima pred sudovima opšte nadležnosti i pred privrednim sudovima u parničnim, vanparničnim, upravnim, krivičnim i prekršajnim postupcima, piše u izveštaju.
Na dan 31. decembar 2021. godine, ukupan broj predmeta u kojima su "Koridori Srbije" stranka je 1.531.
Parničnih postupaka je 450, vanparničnih postupaka je 1.010, pred Upravnim sudom je 53 postupaka, krivičnih postupaka je pet i prekršajnih je 13.
Ukupna procena utuženih vrednosti svih parničnih predmeta je 203 miliona dinara.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 1
Osveta loših đaka!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar