Novi ministar Đerlek: Radiću pre svega u interesu Bošnjaka, Sandžaka, a potom i države

Potpredsednik Stranke pravde i pomirenja (SPP) Edin Đerlek rekao je da će kao ministar bez portfelja raditi pre svega u interesu svog naroda, Bošnjaka, Sandžaka, a potom države i svih građana.
On je na skupu izborne liste "Stranka pravde i pomirenja - dr Misala Pramenković" ocenio da ministarsko mesto nije personalni, već uspeh partije koja će prvi put u istoriji imati člana vlade.
"Želimo da pokažemo da je moguće biti ministar i raditi u interesu svog naroda, a ne nauštrb države, kao što je moguće raditi u interesu države, a ne nauštrb svog naroda", kazao je.
Đerlek je rođen 1987. godine u Beogradu gde je završio osnovnu školu i Gimnaziju. Završio je šerijatsko pravo na Fakultetu za islamske studije u Novom Pazaru i pravo na Internacionalnom univerzitetu u ovom gradu. Pohađao je i završio studije na Institutu za arapski jezik na Univerzitetu "Abu Nour" u Damasku.
 
Odbornik je u Skupštini Novog Pazara i većnik u Bošnjačkom nacionalnom vijeću, a bio je generalni sekretar i portparol Stranke pravde i pomirenja.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
  • Zemlja čudesa

    25.10.2022 19:50
    Glasajte za mene!!!
    Ako mene izaberete za ministra ja ću se boriti za prava i dobrobit svih Detelinaraca, na prvom mestu Novodetelinaraca, a ispred svega za stanovnike Hadži Ruvimove ulice. Poradiću nešto i za državu, ako budem imao vremena, jbg.
  • Cekaj malo

    25.10.2022 12:13
    Kako ce ovaj gospodin da praktikuje svoje znanje iz serijatskog prava u Srbiji? Koje su njegove kompetencije i za sta?
  • Deks

    25.10.2022 12:01
    Neverovatna izjava, slična onoj Tomislava Žigmanova o tome da će se zalagati za "dobrobit Hrvata". Ako ste ministar u vladi neke države to podrazumeva da ćete se zalagati za dobrobit svih građana i svih regiona, a ne samo područja odakle ste ili etničke zajednice kojoj pripadate. Žalosno je da se u našoj zemlji nastavljaju podele po etničkoj i verskoj pripadnosti što karakteriše zemlje trećeg sveta a ne jednu modernu evropsku zemlju kakva bi Srbija trebalo da bude. Sramota me je da otvorim stranice engleske Wikipedije na kojoj se svako naseljeno mesto u Vojvodini predstavlja sa procentima etničkog sastava prema popisima stanovništva, što nije praksa ni u jednoj drugog evropskoj zemlji.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Info - Srbija