U Okružnoj bolnici ove godine rođeno je najmanje beba od kada postoji porodilište. Lokalna samouprava formirala je komisiju koja treba da preispita mere populacione politike.
Broj stanovnika u 21. veku u Pirotu smanjen je za 18.000. Podaci iz porodilišta takođe su alarmantni. Za 11 meseci ove godine rođeno je 70 beba manje, nego u istom periodu prošle godine, javlja
RTS.
"U pirotskoj bolnici sam od 1994. godine, kad je bilo preko 1.000 porođaja godišnje. Bilo je i 1.300, 1.400, da bi sada spali na manje od 400 porođaja godišnje", kaže načelnik ginekologije pirotske bolnice, doktor Vladan Đurov.
Lokalna samouprava formirala je komisiju, koja treba da preispita mere populacione politike. Konkretna pomoć zatražena je i od čelnika države. Grad predlaže povratak vojske i otvaranje fakulteta.
"Mislim da nekoliko konkretnih mera može da urodi plodom kada su Pirot i ovaj kraj u pitanju, a to je da vratimo vojsku u Pirot. To je sa aspekta odbrambene i ekonomske, pa i sa aspekta populacione politike, sigurno dobra mera", kaže gradonačelnik Pirota Vladan Vasić.
Već su donete dve nove mere, a izdvojeno je dodatnih 40 miliona dinara za predškolsku ustanovu, pa će sledeće godine biti ukinute liste čekanja za vrtić. Pirot je pristupio pokretu "3 plus", koji obezbeđuje povlastice za porodice sa troje i više dece.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju -
LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari 49
Zopi
Ignjatović Bojan
Todor
Našli ste problem nataliteta! Onda otvorite dve mešovite kasarine.
Kolko ste vi kao vlast nesposobni i uobraženi, tolko je i ovaj narod izgubljen, bez širine, i trpeljiv ali bez razloga. Zbrali smo se! I sve će gore da bude, jer prosvećeniji odlaze.
Ovo je privatan grad pojedinaca!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar