
Nakon "izvinjenja": Miloš Jovanović tvrdi da nije nikoga uvredio i ostaje pri svom poređenju
Lider Novog DSS i poslanik Miloš Jovanović odbacio je optužbe da je uvredio novinarku N1 Eminu Kovačević.
Jovanović tvrdi kako je "tužno da mediji koji se sami deklarišu kao objektivni i nepristrasni sa toliko ostrašćenosti i subjektivnosti manipulišu javnim mnjenjem".
"Ponoviću još jednom, nikakva uvreda nije upućena novinarki N1, i svako ko je bio u prilici da pogleda predmetnu konferenciju za medije, u to može da se uveri", naveo je Jovanović u pisanoj izjavi nakon što je ranije juče redakcija TV N1 saopštila da Jovanovićevo izvinjenje novinarki te beogradske televizije Emini Kovačević "ne vidi kao iskreno priznanje za izgovorene seksističke i mizogine aluzije u odgovoru na pitanje".
"O njihovoj oceni iskrenosti izvinjenja koje je upućeno gospođi Emini Kovačević je izlišno govoriti jer je krajnje subjektivna i očigledno zlonamerna. Bilo bi lepo kada bi sa podjednakom osetljivošću reagovali na sve uvrede kojima je izložena naša zemlja i naš narod, umesto da ih neretko i sami promovišu", naveo je Jovanović.
On u izjavi ističe kako u dalje stoji "pri stavu da je pitanje o tome koliko bismo izgubili u materijalnom smislu ako bismo i dalje insistirali na odbrani naše teritorijalne celovitosti, sramno, skaradno i istinski uvredljivo".
Jovanović je, odgovarajući na pitanje novinarke N1 na konferenciji za novinare u Skupštini Srbije, rekao - "Niko vas ne pita za koliko novca biste vi spavali sa svima nama, jer bi to bilo krajnje uvredljivo pitanje, ispod svakog nivoa".
"I takođe stojim pri poređenju koje sam napravio i koje najbolje oslikava poziciju EU koja nam u novom planu nudi ubrzani proces ka članstvu i ozbiljne finansijske podsticaje kako bismo se odrekli samih sebe", naveo je danas Jovanović.
On je uputio primedbu redakciji N1 da je to politika "svesno ili ne, promoviše svojim pitanjima" i da umesto činjenica "stvarnost uvijaju u oblande prilično bljutave političke korektnosti i traže izgovore u nepostojećim uvredama".
"Ja za razliku od vas nemam problem da kažem da u potpunosti stojim iza svake reči izgovorene na konferenciji za štampu kao i iza svake reči napisane u izvinjenju koje je upućeno gospođi Kovačević. Žao mi je ako je Emina Kovačević moje reči doživela kao uvredu jer nije bilo ni najmanje namere niti pomisli da se bilo ko vređa. Tačno je, međutim, da način na koji je misao izrečena nije bio dovoljno precizan i da otvara prostor i za jedno takvo - negativno tumačenje. To je moja greška i zbog toga joj se naravno izvinjavam", naveo je prethodno Jovanović u izvinjenju novinarki N1.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Info - Srbija
FK Partizan: Zahtevamo hitnu i efikasnu istragu u vezi sa incidentom koji je imao Jovanović
30.03.2025.•
0
Fudbalski klub Partizan saopštio je da zahteva od nadležnih organa da "hitno i efikasno" sprovedu istragu u vezi sa incidentom koji je sa organima reda imao kapiten crno-belih Aleksandar Jovanović.
VIDEO: Policajci oborili golmana Partizana na pod
30.03.2025.•
3
Golman Partizana Aleksandar Jovanović došao je da podrži crno-bele rukometaše u revanš meču četvrtfinala EHF Evropskog kupa protiv grčkog AEK-a.
Protest u Nišu: "Napad na dekanku nije nasilničko ponašanje, već pokušaj ubistva"
30.03.2025.•
3
Profesor Filozofskog fakulteta u Nišu Dušan Aleksić rekao je da današnji napad na dekanku tog fakulteta Nataliju Jovanović nije nasilničko ponašanje na skupu, već pokušaj ubistva.
Udružena prosveta Srbije poziva na jednodnevnu obustavu nastave u znak podrške Nataliji Jovanović
30.03.2025.•
3
Udružena prosveta Srbije pozvala je sve radnike u prosveti i one koji nisu u obustavi nastave, da sutra, 31. marta obustave nastavu na jedan dan u znak podrške napadnutoj dekanici Nataliji Jovanović.
ProGlas: Napad na dekanku kulminacija ataka vlasti na sve segmente pobunjenog društva
30.03.2025.•
2
ProGlas i savez "SOS" saopštili su da je nasrtaj na dekanku Filozofskog fakulteta u Nišu Nataliju Jovanović "samo kulminacija višemesečnih ataka nosilaca vlasti na sve segmente pobunjenog društva".
Roglić: Leks specijalis o produžetku akademske godine moguć, ali zavisi od završetka blokada
30.03.2025.•
5
Dekan Hemijskog fakulteta u Beogradu Goran Roglić kaže bi donošenje leks specijalisa o produžetku akademske godine možda moglo da ima svrhu, ali da sve zavisi od toga kada će se završiti blokade.
FPN: Informer zloupotrebljava gradsku frekvenciju za vređanje studenata
30.03.2025.•
2
Uprava Fakulteta političkih nauka ocenila je da glavni i odgovorni urednik Informera Dragan Vučićević i drugi zaposleni "zloupotrebljavaju gradsku frekvenciju" za vređanje studenata i profesora.
Arhiv javnih skupova: 9.500 studenata na jučerašnjem protestu ispred Informera
30.03.2025.•
2
U protestnoj akciji "Dezinformer", koju su organizovali studenti Fakulteta političkih nauka ispred zgrade TV Informer, bilo je prisutno oko 9.500 studenata i građana, objavio je Arhiv javnih skupova.
Mali tvrdi da je Đilas kritikama na račun vlasti "stvorio kontekst društvene netrpeljivosti"
30.03.2025.•
11
Ministar finansija u tehničkoj Vladi Siniša Mali, optužio je predsednika SSP-a Dragana Đilasa, da je "kreator narativa nasilja u Srbiji".
U Žarkovu automobilom udaren muškarac tokom 16 minuta tišine
30.03.2025.•
1
U beogradskoj opštini Čukarica, danas je vozilom udaren muškarac tokom 16 minuta tišine za žrtve pada nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu.
Za jednu licencu špijunskog softvera i do 30.000 dolara: Ko plaća Pegazus da bi pratio novinare?
30.03.2025.•
1
Izraelska kompanija NSO Group koja proizvodi softver Pegazus navela je da se on koristi "isključivo od strane državnih obaveštajnih i policijskih agencija u borbi protiv kriminala i terorizma".
Dekanka Jovanović po izlasku iz bolnice: Optužujem jednu osobu - to je predsednik ove države
30.03.2025.•
35
Dekanka Filozofskog fakulteta u Nišu Natalija Jovanović koja je danas u tom gradu napadnuta nožem i zadobila ubodnu ranu, puštena je iz bolnice.
Vučić preti da policija mora da čuva poredak, a onda MUP štiti maskirane u Pionirskom parku
30.03.2025.•
2
Pritisak Aleksandra Vučića na pripadnike policije, kojima je na skupu u Leskovcu "pretio" da će svi koji ne budu "štitili poredak" dobiti otkaze, sve je jači.
MUP o napadu nožem na dekanku u Nišu: Osumnjičena privedena zbog nasilničkog ponašanja
30.03.2025.•
25
Niška policija uhapsila je S. C. (69) iz Niša zbog nasilničkog ponašanja na javnom skupu.
Pronađeno pet osoba koje su se izgubile na području Žagubice, MUP potvrdio
30.03.2025.•
2
Pet osoba, koje su pre tri dana nestale na području Žagubice, pronašli su lovočuvari u kolibi na Beljanici.
Suprug povređene dekanke: Natalija ostaje u Urgentnom, napad ima Vučićev potpis
30.03.2025.•
1
Suprug dekanke Filozofskog fakulteta u Nišu Natalije Jovanović koja je danas ranjena nožem uoči protesta u tom gradu, kaže da će njegova supruga biti zadržana do daljeg u Urgentnom centru.
Advokat Terzić: Napad na dekanku u Nišu direktna posledica medijske kampanje vlasti
30.03.2025.•
0
Napad na dekanku Filozofskog fakulteta Nataliju Jovanović rezultat je medijske kampanje ove vlasti, napisao je na X advokat Vladimir Terzić, reagujući na ranjavanje Jovanović danas u Nišu.
Dekanka Filozofskog fakulteta u Nišu ranjena nožem pred protestni skup
30.03.2025.•
29
Dekanka Filozofskog fakulteta Univerziteta u Nišu Natalija Jovanović ranjena je danas nožem tokom okupljanja studenata i ostalih građana uoči protesta, koji je zakazan za podne u tom gradu.
Član odbora za osnivanje Vučićevog pokreta: Pre ili kasnije izlazimo na izbore
30.03.2025.•
9
Član Odbora za osnivanje Pokreta za narod i državu Boris Bratina izjavio je da je dobro što je pokret šira forma nego politička partija ali veruje da će pokret, pre ili kasnije, izaći na izbore.
Lečenje o trošku države i kod privatnika: Dugo najavljivano, a i dalje samo misaona imenica
30.03.2025.•
20
Da je sve bilo kao što je obećano, građani Srbije sa overenom zdravstvenom knjižicom, odnosno o trošku RFZO, uveliko bi mogli da biraju da li će se lečiti u državnoj ili privatnoj ustanovi.
Kako biste izbegli izvršitelja: Sad imate dodatna dva meseca da sami prodate stan
30.03.2025.•
6
Banke u Srbiji će ubuduće biti u obavezi da korisnicima koji imaju problem u otplati kredita, pre svega stambenih, ponude olakšice.
Komentari 19
Odgovor
Ssy
dobrivoje
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar